אלבומים

Cocteau Twins - BBC Sessions - 1999

כשמדובר בקוקטו טווינז, אחת ההתמכרויות הקשות שלי, אני חשה הצפה קלה של מילים ותחושות ומתקשה לבטא כמה ברת מזל אני על שהם בעולם

מאת מיכל עמר. 21-05-2009
Cocteau Twins - BBC Sessions - 1999

 

בשנת 1999, 20 שנה אחרי היווסדה של ה-להקה החד פעמית הזאת, ולאחר אין ספור סירובים מצידה לתת יד לאיזשהו פרויקט "ממסדי" (או כל אמצעי קומוניקטיבי אחר:), חברו ה-Cocteau Twins האגדיים ל Bella Union ובשיתוף ה-BBC הוציאו תקליט כפול שמורכב ברובו מהקלטות חיות באולפן, השמעות רדיו, הופעות וביצועים מיוחדים ובלעדיים.

כשמדובר ב Cocteau Twins, אחת ההתמכרויות הקשות שלי, אני חשה הצפה קלה של מילים ותחושות ומתקשה לבטא כמה ברת מזל אני על שהם בעולם. וכשמכורים לאחת עם יותר מעשרה תקליטים, מה מדהים יותר מאוסף המורכב מאלה האהובים והמצויינים? ואם לחדול מהנימה העולצת, זהו אכן אוסף משובח שתחושת הבחירה מרחפת מעל כל שיר ושיר (הביצוע של Hitherto בסאטרדיי נייט לייב פשוט צובט בלב) ומספק לאוהבי הז'אנר (והם ז'אנר בפני עצמו) הרבה נחת.

ולבסוף, תודה רגשנית. התקליט הזה הגשים את משאלת דג הזהב שלי: Strange Fruit, אחת הליריקות המקוברות והחזקות ביותר, מתהדרות בקול הפעמונים המהפנט של אליזבת פרייז'ר (נבזית, ע"ע מרגול).

כעת, מאחר והיא הוגשמה, דג זהב יקר, אפשר לבקש שהם יבואו לארץ?

תגובות