אלבומים

Danny Aberjel - Crazy People Smile - 2008

פרויקט הסולו של סולן Geisha NO, שרק בדרך נס לא קרס עם המחשב הישן, עליו הוא ישב במשך שנים

מאת אורלי יעקובי. 24-04-2009
Danny Aberjel - Crazy People Smile - 2008אורית פניני

דני אברג'יל ניגן ב-High Mistakes (שלא זכו להאריך ימים), ב-Walkies Talkies והיווה צלע מרכזית בטריו הרצחני Plastic Peacocks. בין לבין הספיק להצטרף כגיטריסט ללהקת טיפקס שהגיעה עד לאירוויזיון (פסגת ההצלחה בקריירה של הלהקה או נקודת השפל, בהתחשב בכך שהתפרקו זמן קצר אחרי ההופעה בתחרות). בשנים האחרונות הוא מתמקד ב-Geisha NO ומתפקד כסולנה של הלהקה וכותב חומרים מרכזי בה. בסוף 2008, הוא היה מעורב בהקלטת E.P הבכורה של הרכב הרוק-אינדסטריאל Not If Front, שנבחר לחמם את Sisters of Mercy. אם נתקלתם באפקטים לגיטרה עם לוגו של חזיר, כנראה שמדובר בייצור אישי שלו וסביר להניח שהוא בנה את האפקט על בשרו. צריך הרבה נסיון באלקטרוניקה כדי ללמוד לא להתחשמל בתחום הזה.

במקביל לשלל הפרויקטים בהם היה מעורב, אברג'יל עבד על פרויקט סולו אישי בבית. השירים נכתבו בלילות ארוכים וספונטניים בסלון דירתו. כמו בהרבה מקרים, זה התחיל ממנגינה שרצה בראש שהתפתחה לדיבוק שהיה חייב לצאת החוצה. את כל הבלגאן שרץ לו בראש הוא הקליט בחדר מצומק בבית שעבר הסבה לאולפן מאולתר עם ציוד הכי פרימיטיבי וקירות אקוסטיים מתקלפים. כך נולד Crazy People Smile, אלבום בו אברג'יל משתעשע עם שלל האפקטים שהוא בונה ומנגן על כל הכלים החיים בשילוב אלקטרוניקה.

Crazy People Smile מציג צד מוזיקלי אחר של אברג'יל, שטרם ראינו בשלל הפרויקטים בהם היה מעורב. תשעת השירים שמרכיבים את האלבום משלבים הרבה יותר אלקטרוניקה אפלולית, אבל לא שוכחים לרגע את הרוק המחוספס. בהתאם לאלבום שנכתב בבית, הטקסטים של אברג'יל אישיים מאוד ומתרחשים בעולם של ייאוש, זוגיות הרסנית והלקאה עצמית. את הקטע השביעי באלבום, "Swallow" לא מומלץ לשמוע ברגעי אבדון קיצוניים.

פרויקט סולו הזה ישב במשך שנים על מחשב מקרטע ורק בדרך נס לא קרס עם המחשב הישן שאכלס אותו. למרבה השמחה, בתחילת 2008 אחרי לבטים כאלו ואחרים, אברג'יל החליט לשחרר את האלבום להורדה חופשית.

דני אברג'יל מתארח בתוכנית אור לגויים.

תגובות

 • היא גדולה היא גדולה היא גדולה

  והוא.. גם!!

  מעריץ, 24-04-2009 17:28

 • אוף...

  לא מגיעים לשומקום עם הלינק. חבל, רציתי לשמוע את swallow...

  מעריציצי, 26-04-2009 00:21

 • הלינק להורדת האלבום עובד

  בתאבון

  נוגה, 21-09-2009 11:09