אלבומים

Malajube - Labyrinthes - 2009

אלבום חדש ללהקה הקוויבקית. פאוור פופ מתפרץ ועוצמתי. אז מה אם הם שרים בצרפתית.

מאת ניר גורלי. 07-05-2009
Malajube - Labyrinthes - 2009

לא ברור לי כרגע ממה אני יותר מופתע, מזה שאלבום השנה שלי נכון לעכשיו מושר כולו בשפת החוף של תל אביב, או ששלוש שנים אני מחכה לאלבום חדש מהלהקה הדנית Mew וקיבלתי אותו מבלי לשים לב בדיוור ישיר מקנדה. אני מתאר לעצמי שגם בדנמרק וגם בקנדה קר אז צריך לנגן מהר כדי להתחמם, אבל העובדה ש-Malajube הוציאה אלבום "המשך" כה סוחף תפסה אותי לגמרי בהפתעה.

את Malajube הכרתי עוד מאלבומם הקודם Trompe-l'œil, אבל למרות שחיבבתי אותו (ובעיקר את La Monogamie. שיר לאי בודד), לא ממש ציפיתי מהם לגדולות. הם ככל הנראה לא ספרו אותי כי בסופו של דבר יצא להם אלבום שלישי מושלם בשם Labyrinthes. מלבד ההערכה שמגיעה להם על היותם להקה טובה ומשתפרת צריך לתת להם הרבה כבוד על התעקשותם לשיר בצרפתית ועל הצלחתם הכלל לא מובנת מאליה במדינות דוברות אנגלית (קרי: כל העולם מלבד צרפת וקוויבק).

הם מזכירים את מיו בפאוור-פופ המתפרץ שלהם אבל עדיין מצליחים להשמע בוגרים וחכמים יותר, יכול מאוד להיות שזה בגלל שאין לי מושג על מה הם שרים. העובדה שאת שירי הפופ המושלמים שלהם הם בחרו לעטוף בדיסטורשנים לרוב היא בונוס מענג לחובבי האינדי-רוק באשר הם. ההנאה מובטחת לכולם ללא הבדל דת, גזע, מין ושפה.

תגובות

  • כתבת יפה

    אבל מבחינתי אין בכלל מה להשוות, האלבום ההקודם שלהם עלה על זה החדש בעשרות מונים. האלבום החדש הוא קצת דרדלה, אם כי הוא עדיין מצוין.

    יאיר י., 08-05-2009 08:26