אלבומים

Sarangi - Himalayan Melodies of Nepal

הדרך המהירה ביותר להגיע להימלאיה

מאת ניר אביבי. 10-04-2009
Sarangi - Himalayan Melodies of Nepal

מי לא רוצה לטייל בהימלאיה ולנשום אוויר צלול כיין? מי לא רוצה לעשות איזה טרק בין יאקים שרועים באחו, מקומיים נפליים חביבים ולהרגיש את אווירת החופש והשחרור? כנראה שכולם. אבל מה לעשות שאנחנו חיים בבילון, בעיר הגדולה והמעושנת, וכאן קשה לעשות את הניתוק לפעמים, כאן קשה להחליט לעזוב את הכל ופשוט לטוס לכמה חודשים לנקות את הראש ולברוח מהכל. בדיוק מהסיבה הזאת כנראה הוציאו את האלבום הגאוני והכל כך משחרר של שירים קלאסיים מנפאל הקסומה.

האלבום Sarangi - Himalayan Melodies of Nepal מאגד בתוכו את מיטב הקטעים הנפאליים המסורתיים המנוגנים באמצעות הכלי הנפאלי sarangi, מעין כלי מיתר המזכיר את הסארוד ההודי.

בין הקטעים ניתן למצוא למשל את הקטע הכי מוכר למי שביקר בארץ הנפלאה Resham Firiri. לי אישית יש זיכרון מתוק מהשיר המתוק הזה כשעשיתי איזה טרק בהימלאיה והמדריכים המקומיים שלנו החליטו שהם רוצים לעשות לנו שמח באחד הלילות ובין תה לעוגיה באוייר המקפיא ואחרי הליכה מפרכת של יותר מ 12 ק"מ הם החלו לשיר בקולי קולות את הקטע הכי מוכר בנפאל.

אני אישית שומע את האלבום הזה כשאני רוצה לחוות את ההרגשה הזאת שוב, שקצת קשה לתאר אותה במילים, אותה הרגשה שמציפה אותך כשאתה מרגיש שאתה חווה חוויה משחררת, עוצמתית ועילאית.

אז לכל מי שחולם לחזור לטייל אבל לא יכול בינתיים, לכל מי שחולם לטייל ולראות מקומות חדשים, להריח ריחות אחרים וליהנות מנופים עוצרי נשימה בהמשך חייו, הנה דיסק שכשתשמעו את הקטעים בו תעופו טוטאלית למקום אחר, להימלאיה.

תגובות