אלבומים

Raining Pleasure - Reflections - 2005

אם חיפשתם עושר מוזיקלי-סיפורי-משעשע-רומנטי-עתיק ולא יומרני, זה המקום.

מאת הדר זילברשטיין. 15-06-2009

תגיות: 2005, Raining Pleasure

Raining Pleasure - Reflections - 2005

אלבומו המקורי משנת 1970 של Manos Hadjidakis אחד מהמלחינים היווניים הגדולים של כל הזמנים בשיתוף עם להקת הרוק המתקדם New York Rock&Roll Ensemble כבר אז נחשב לאלבום פיוז'ן יחיד מסוגו. האלבום עירבב את סגנונו של חג'ידאקיס שיצר בתקופה זו מוסיקה באנגלית שהלכה והתקרבה לפופ, ואילו האנסמבל יצרו להבדיל עמוק עמוק במעמקי מרתפי הרוק הבארוקי. יחד נוצר אלבום רוק-פופ  ייחודי גם בטקסטים שלו וגם בלחנים הסיפוריים והלא צפויים.

רייניג פלג'ר הוא הרכב של ארבעה, המגיעים גם הם מיוון. הם הקליטו את הסינגל הראשון שלהן איפהשהוא בתחילת שנות ה 90 וכיום נחשבים לאחת מלהקות האינדי-יווני המצליחות בעולם, בין השאר הם הספיקו אפילו לגרוף את התואר של הלהקה היוונית הטובה בעולם.

ב 2001 חתמה הלהקה בלייבל המוערך EMI, ולאחר שהראו כמה הם פופולריים, נכנסו להקליט את האלבום לשמו נתכנסנו כולנו כאן היום- גירסא חדשה ומודרנית ליצירצו של חג'ידאקיס- Reflections.

הגירסא המודרנית היא באמת עונג צרוף... באתי לא מוכנה כשהקשבתי לאלבום הזה בפעם הראשונה ונסחפתי עם השיגעון שבו.  אם חיפשתם עושר מוזיקלי-סיפורי-משעשע-רומנטי-עתיק ולא יומרני, זה המקום.

למי שלא מכיר את היצירה המקורית הטרק הראשון אולי נשמע בתחילה כמו עירבוב לא ברור ולא מדיד, אבל הוא רק ההתחלה ומבטיח.. כל כך מבטיח למאזין התמים שחוקיות הוא בטח לא ימצא פה, אז פשוט עדיף שישען אחורה, יוותר ויתחיל להתרכך.

ניתן לסווג את היצרה הזו של ריינינג פלג'ר כאלבום רוק, או אינדי, אולי ג'אז ואולי בכלל פרוג שלעיתים עומד בפני המאזין בפרופיל הרומנטי שלו ולעיתים חושף את צידו הכעוס.

יש באלבום הזה כל כך הרבה כלים, עומקים, סגנונות, מקצבים וכל כך הרבה תרבויות שמתאגדות לתוך סיפור אחד שכייף להיכנס אליו כל פעם מחדש, כי לא נתקלים ביצירה כזו בכל יום שעוברים בחנות דיסקים הקרובה או התקליטייה העמוסה.

ואם עדיין לא הצלחתי לשכנע אותכם להביא בשמיעה ולהסתכן בביקור בארצו של אליבאבא- סמכו על EMI תעשו לי טובה.

הנה טעימה:

תגובות

  • איזה דיסק מיוחד ומדהים! חורש עליו.מומלץ בחום.

    אסף, 08-07-2009 01:34