אלבומים

Metric – Fantasies - 2009

הצילו, אני חי. ככה נפתח האלבום הרביעי של מטריק, רביעייה קנדית שתמיד פלירטטה עם הצדדים הפופיים של עולם הרוק. האם הפעם הם יפרצו את מחסום האינדי לעולם הפופ?

מאת אמיר עטר. 30-03-2009
Metric – Fantasies - 2009

מאז אלבומם הראשון מטריק ידעו לדבר בשפת הפופ. זה היה בעיקר פאוור-פופ עם קורטוב בריא של גיטרות בועטות אך מדי פעם היו הבלחות של עיבודי סינתיסייזרים שהשתלבו בצורה מעולה במהלך העניינים. בחלוף השנים והאלבומים העיבודים נתו יותר לכיוון הקלידים והסינתיסייזרים וגם האלבום החדש ממשיך בכיוון הזה.

קולה הענוג של אמילי היינז הסולנית מחזק את הטענה שמדובר כאן ביצירת פופ שאין צורך להוסיף לה ממתיקים מלאכותיים. השיר הפותח Help I'm Alive, שהוא גם הסינגל הראשון מהאלבום, ממחיש היטב לאן האלבום הזה הולך לקחת אותנו. פתיחה מסקרנת וקצת מאיימת של באסתופים בקצב מתגבר ואז מגיע פזמון ישיר עם ריף גיטרה קליט ומהנה.

האלבום מכיל מספר להיטי רדיו פוטנציאלים כמו Sick Muse ו-Stadium Love אך כאמור זה לא משהו חדש ללהקה הזאת שתמיד ידעה לספק כמה "המנונים" בכל אלבום. באופן די מפתיע מטריק עדיין לא פרצה למודעות הקהל הרחב למרות שיש לה את כל האמצעים לעשות זאת מבחינה מוסיקלית.

להערכתי האלבום הזה לא יזכה להצלחה מסחרית יוצאת דופן ויביא את הפריצה הגדולה של מטריק למיינסטרים בעיקר בגלל שיש לחבר'ה האלו קצת יותר ממה שנדמה ממבט ראשון. הטקסטים של אמילי היינז מלנכוליים למדי, למדנו זאת טוב באלבום הסולו שלה שם הלחנים לקחו צעד אחורה לטובת המלל וחשפו צדדים נוספים לאישיותה העצובה והמורכבת.

דווקא הפן הזה של מטריק הוא מה שמסקרן בה, הניגוד בין העצבות של הטקסטים ללחנים המקפיצים והשמחים. אין לי שום בעייה אם מטריק ישארו "יקירי האינדי" כל עוד ימשיכו לספק לנו את הסוכריה החמוצה-מתוקה שלהם.

תגובות

 • אלבום מעולה מעולה

  חרוש אצלי כבר כמה ימים במערכת ללא הרף. אינדי פופ מושלם:)

  פרלה, 30-03-2009 15:33

 • סחטיין על מהירות הביקורת

  יופי של אלבום ואמילי היינס פשוט לוהטת.

  יבגני, 30-03-2009 21:00

 • בדומה לפרלה ויבגני

  טוחנת את הלוק החדש של האלבום הזה כבר כמה שבועות.

  שרהג'ונס, 28-04-2009 22:23