אלבומים

Front 242 - Front By Front - 1988

בניגוד למה שמקובל לחשוב, דווקא הבלגים היו אלה שתרמו למהפיכה התעשייתית.

מאת עוז ספיר. 26-03-2009
Front 242 - Front By Front - 1988

בשנות השמונים קמו הרכבים אלקטרונים רבים, תור הזהב של הסינתי והסמפלר. עם זאת, הרכב אחד בלט מעל השאר, היה בחזית ההתפתחות המוזיקלית והמשיך להתפתח עם השנים - Front 242. החזית אמנם לא ייסדה את הז'אנר שמקורו באנגליה של שנות השבעים המאוחרות, אך היא כן יצרה כאן אלבום קונספט. אלבום המזוהה בצורה הטובה ביותר עם ה-EBM ומוצא את החזית במיטבה. צלילים אפלים, ביטים חזקים והפקה מהודקת.

האלבום צבר פופולאריות בזכות הסגנון החדש המאפיין את רוב הטראקים בו, אבל טראק אחד נוצר כסינגל עוד לפניו. כאשר נכנס אליו, הפריצה לקהל הגדול לא איחרה לבוא. Headhunter מיד הוכתר כלהיט. כזה שהקדים את זמנו וסלל את הדרך לז'אנרים מאוחרים יותר בשנות התשעים. הקליפ השנוי במחלוקת שנוצר עבורו הרים לא מעט גבות בהקרנתו. אחת התיאוריות גורסות כי הבמאי של הקליפ שמע בטעות Egghunter והשאר היסטוריה.

קטע נוסף המחייב אזכור הוא זה הסוגר את האלבום. Welcome to Paradise מלא בסימפולים מתוכניות דת אוונגליסטיות ומתריס כלפי אותה תרבות. המציאות מעולם לא נשמעה טוב יותר. כוהני פופ מזדקנים כבר לא צריכים לחכות בתור ללשכת הריאליטי. צ'יזס איז היר והוא שומע אינדסטריאל. הללויה.

תגובות

 • אלבום נוסטלגי

  אפל ותעשייתי. החזרת אותי אחורה לימים של skinny puppy,vnv nation ועוד כל מיני להקות בסגנון. היום קשה לי להגיד שמדובר באלבום טוב, אבל מעניין ואוונגרדי אחושרמוטה הוא כן.

  גלעד, 01-04-2009 18:31

 • Masterpiece

  it should be listen as a complete album it is a brilliant album

  Gil, 10-03-2010 08:17

 • Masterpiece

  it should be listen as a complete album it is a brilliant album

  Gil, 10-03-2010 08:17