אלבומים

Kino Oko – Alphabetically Divided Highway - 2008

אלבום שני ומופלא לאמן הפולני שירטיט את עצמותיכם.

מאת אלינור כרמי. 11-03-2009

תגיות: אלקטרוני, טראנס, פולין

Kino Oko – Alphabetically Divided Highway - 2008

 

אולי לא במקרה, בשנה שבסימן ישראל-פולין, יוצא אלבום פולני מיוחד במינו Kino Oko - Alphabetically Divided Highway. במשך כמעט עשור משחרר Grzegorz Magnuszewski מוזיקה מקורית ומעניינת שתמיד ניתנת לזיהוי על ידי מי שכבר שמע אותו בעבר וגם נושא את לפיד האמנים הפולנים בסצנת הטראנס, שאפשר למנות על יד אחת.

Alphabetically Divided Highway הוא אלבומו השני של Magnuszewski ויוצא בלייבל הצ'כי Tribal Vision. בעל הלייבל מיכל (כן כן מסתבר שבצ'כיה זה גם שם של בן) או DJ Slater טען שלמרות שהקו המוזיקאלי של האלבום לא הכי מתאים למה שבדרך כלל יוצא בלייבל הוא היה פשוט חייב לשחרר אותו. ובאמת קשה להאשים אותו, אלבום כזה יוצא רק פעם במספר שנים ובהחלט כדאי שהוא ייצא בלייבל שלך.

מהשנייה שלחצתי על המשולש הזה שמתחיל את המוזיקה והתחלתי לשמוע את האלבום נשאבתי עמוק לתוך מערבולת הצלילים שהפולני הזה בוחש ולא הצלחתי לצאת, אולי גם בגלל ששמתי אותו על ריפיט בערך 3 פעמים. מאגנוזווסקי מספר את הסיפור שלו על הכביש המהיר שעובר במחוזות האלקטרוניקה המהפנטת ולמרות ואולי במיוחד בגלל שאין מילים אני מרחפת מעל לכל טראק וטראק ושטה על אוטומט. הבעיה במוזיקה אלקטרונית ובשפה המילולית היא שאוצר המילים המוגבל שלנו חוטא לתיאור השפה המכשפת של המוזיקה ולכן תמיד נראה לי שמה שאני כותבת לקוח מאיזה סדנא למודעות עצמית. אבל מה לעשות שרגשות, רטט, תזזית ואורגזמה מוזיקאלית קשים להעברה במילים, ובמיוחד בעברית שאוצר המילים שלה הוא בערך רבע מהאנגלית, ולכן הדרך הכי טובה לחוות אותה היא פשוט לשמוע אותה.

בניגוד למרבית האלבומים שיוצאים בסצנת הטראנס (לא שאפשר ממש לקרוא לאלבום הזה "טראנס), האלבום הנ"ל לא ממש רקיד ומיועד לצלילה ביתית או לפחות לא בפורמט של מסיבה סטנדרטית. עצם ההחלטה להוציא אלבום לא רקיד היא בהחלט לא שגרתית ולא ממש כדאית עבור אמנים כיום, שמרוויחים את מרבית הכסף שהאמנים מרוויחים בימינו מגיע מהופעות, וליצור אלבום שכזה מונע מראש סוג של הכנסה. אבל כנראה שקינו אוקו כאמן שבוערת בו אש היצירה זה לא ממש מזיז - וטוב שכך.

באמת שקשה מאד להכניס את המוזיקה של קינו אוקו תחת קטגוריה מוזיקאלית אחת (וכל ניסיון כזה יעשה לו רק עוול)ולא בטוח שיש לה שם בכלל אבל מה שבטוח הוא שההנאה מובטחת. שיוט נעים.

טראקים מומלצים במיוחד- Sympethetic Magic Death!!!, Body & Mind, Stand By Me

תגובות

  • תודה!

    אליס, 29-12-2010 21:40