אלבומים

Teriyaki Boyz – Serious Japanese – 2009

זה היפ הופ, זה יפני וזה מופק על ידי המפיקים הכי חזקים בתחום. כשמדובר באלבום הכי טוב שיצא ברבע הראשון של 2009, למי איכפת שלא מבינים חצי מהמילים

מאת גל בלטמן. 08-06-2009
Teriyaki Boyz – Serious Japanese – 2009

בכמה השנים האחרונות יפן הפכה לאחת מקובעי הטרנדים העולמיים. ככה זה כשכל האומה מורכבת מאנשים עם יצירתיות שונה לחלוטין מהלך הרוח המערבי אך עדיין רוצה להידמות לו, לפעמים יוצא לך משהו שאי אפשר לקרוא לו בשום שם אחר חוץ ממגניב. הפעם ההייפ סביב היצירה הוא חזק ביותר ושווה לשתף אותו עם אחרים.

Serious Japanese הינו אלבומם השני של הסופר גרופ היפני Teriyaki Boyz. הלהקה שמקורה ביפן מורכבת מ-DJ Nigo וה-Ilmari -MCs ו-Ryo-Z מ-Rip Slyme , Verbal מ-m-flo ו-Wise. האלבום הופק בדף ג'אם על ידי המפיקים הטובים בתחום, הנפטונס וקנייה ווסט ומשתתפים בו אורחים כמו באסטה ריימס, כריס בראון אד-רוק מהביסטי בויס ועוד רבים אחרים. הניים דרופינג המתיש הזה גורם לאלבום להיות הפקה מושקעת שמערבת וייב של היפ הופ מערבי יחד עם השיגעון הצעקני שמיוחס כל כך עם היפנים.

בין הרצועות הבולטות באלבום אפשר להזכיר את הסינגל הראשון שיצא מתוכו "I Still Love H.E.R" שהופק ומבוצע עם קנייה ווסט ואת "Teriya-King" בעל המוזיקה הממכרת שגם בו מופיע קנייה. "Work That"  ו-"Zock On!" שהופקו על ידי הנפטונס ובהם מופיע פארל וויליאמס מעבירים את ההרגשה האחרת שהנפטוס יודעים להכניס בהפקות שלהם, הרגשה של ביט ממכר אבל שונה מכל מה שיש עכשיו בשוק. עוד רצועה שמעניין להזכיר היא "5th Element" שהופק על ידי קורנליוס, אומן פופ אוונט-גארדי שהמוזיקה שהוא יצר לשיר היא בעצם הכי מזרחית שיש באלבום וגורמת למאזין להיזכר שמדובר באמת באומנים מתרבות שונה ממה שרובנו רגילים לה. הרצועה האחרונה שאזכיר היא "Fast and Furious (Tokyo Drift)" שלמרות הקיטצ'יות המקושרת אליה מכורח הסרט הנוראי שבו היוותה את שיר הנושא הבאס האדיר שהנפטוס הכניסו בה הופך אותה לאחלה מוזיקה לריקודים.

אלבום זה מהווה נקודת פתיחה טובה להכרת עולם המוזיקה היפנית לא רק בגלל שהוא של סופר גרופ שמכל אחד מחבריה אפשר להגיע ללהקה אחרת אלא גם בגלל שהוא מציג בעצם מוזיקה מערבית טובה, נוחה להאזנה וקליטה מאוד. ההצעה שלי, חפשו את האלבום, תעברו באינטרנט על שמות היוצרים והמשתתפים ותוכלו למצוא כמה הפתעות מוזיקליות שאף אחד עדיין לא שמע עליהם בישראל ותוך כדי תיהנו מאוד מאלבום שונה אבל עם ניחוח של דבר מוכר ואשר השקיעו בו הרבה כדי להפוך אותו לאלבום ברמה הגבוהה כמו שהוא.

תגובות

  • אחלה אלבום

    פרלה, 09-06-2009 00:08