אלבומים

Amélie- OST- 2001

יש סרטים שפסקולם הולך לפניהם. השנסונים הצרפתיים קצת שוברים לי את הסטיגמה הרוקיסטית. תתמודדו.

מאת גלית להב. 09-03-2009

תגיות: צרפת, שאנסון, קלאסי, אמילי

Amélie- OST- 2001

 

יש דברים שמריחים, טועמים או שומעים - וישר מרגישים כמו ילדים קטנים בערב חג. מוזיקה קלאסית ושנסונים צרפתיים עושים לי בדיוק את זה. בתור ילדה קטנה הייתי חוזרת מהלימודים בימי שישי ושומעת מוזיקה קלאסית כבר מתחילת הרחוב. כשהייתי מגיעה הביתה הייתי רואה את אימא שלי בפינישים האחרונים של שטיפת הרצפה. הבית היה נקי ואווירה של חגיגיות חיבקה אותו. כשגדלתי ועברתי למקום משלי, נאלצתי כמה פעמים, גם אני, לעשות ספונג'ה בימי שישי. אחרי שנים של ניסיונות כושלים במוזיקות רקע שונות (רוק כסאחיסטי, צ'יל אאוט ואפילו ארץ ישראל הישנה והטובה) הגעתי למסקנה שאין מה לעשות...

 את פסקול הסרט "אמילי", גיליתי רק אחרי שמנגינה מתוכו ישבה לי מאחורי הראש כמה שבועות. אין ספק שזה האלבום האולטימטיבי לשטיפת רצפה, הכנת הבית לשבת ואפייה. השנסונים הצרפתיים והמנגינות הקלאסיות היפות באמת, שולחות אותי לכפרים הקטנים בדרום צרפת ומקיפים אותי בבגטים, גבינות צאן ויין משובח.

האלבום מומלץ מאוד גם לנסיעות ארוכות שכוללות פקקי תנועה; הוא מאוד מרגיע ומעביר את הזמן בנעימים. הוא אפילו כמעט גרם לי לחשוב לחזור לנגן פסנתר כדיי להפיק מאצבעותיי את הנעימה Comptine d'Un Autre Été שאני יכולה לשמוע ב-Repeat שעות. אבל רק כמעט.

תגובות