אלבומים

The Peth - The Golden Mile - 2008

הם לא מנסים לכבוש את העולם, הם פה כדי לעשות מוזיקה ויותר מזה - לעשות חיים.

מאת ניר גורלי. 03-03-2009

תגיות: אינדי רוק, בריט פופ, Super Furry Animals, פסיכודליה

The Peth - The Golden Mile - 2008

 

בר מזל מי שאוהב את הSuper Furry Animals. מעבר לעובדה שהחבר'ה הוולשים שומרים על קצב עבודה של אלבום בשנתיים כבר למעלה מעשר שנים ומבלי להתפשר על הרמה, בשנתיים האחרונות זכינו ללא פחות מארבעה פרויקטי צד של חברי הלהקה. ראשון היה הקלידן קיאן קיארן עם ה-Acid Casuals האינסטרומנטליים שלו שהוציאו אלבום בכורה וכבר עובדים על השני. אחריו זכינו לשני אלבומים מאת גריף ריס הסולן ומנהיג הלהקה ששחרר סולו שני מצליח ואלבום אלקטרו/היפ הופ משובח במסגרת Neon Neon. וההפתעה החדשה והמענגת ביותר מגיעה בימים אלו ממש מכיוון בלתי צפוי - מעבר לתופים. דפיד יואן, המתופף הקרח של הלהקה השעירה,  הקים את The Peth ("ה-דבר" בוולשית) שבימים אלו ממש שחררו אלבום בכורה ומופיעים איתו ברחבי בריטניה.

הסיפור המעניין מאחורי הלהקה הוא שמי שמוביל את ההרכב מעמדת הסולן הוא ריס איפנס, מי שהיה סולנה הראשון של הפריס לפני שפרש לקריירת משחק. עכשיו משהחליט לחזור אל המוזיקה ולשחרר את משנתו, אנו יכולים להשתעשע במחשבה מה היה קורה אילו מעולם לא היה עוזב. לפני המסקנה, הבהרה: חילוף הסולנים הוא רווח שכולו שלנו. מעטים המוזיקאים בעולם שיכולים להתמודד מול גריף ריס בכריזמה, בכישרון ובקצב העבודה. לאיפנס, טיפוס שבהחלט מתאים לטייפקאסט הוולשי השיכור,  ללא ספק לא היה סיכוי. אבל לא במפתיע, האזנה לדיסק מהוה קפיצה בזמן לימיה הראשונים של הפריס. הוא מספק את ההנאה שבמחשבה איך הם היו נשמעים לו היו זונחים את החיפוש המוזיקלי וממשיכים לעשות בריט-פופ קופצני כבשני אלבומיהם הראשונים. התוצאה מהנה ומרקידה כמתבקש.

ידוע שלהקת האם וויתרה מזמן על הניסיון להצליח מסחרית ולהקות הבת ממשיכות את אותו הקו. כשלהקה בוחרת לשחרר סינגל מוביל שנקרא Lets Go Fuckin Mental עם קליפ שצולם, פשוטו כמשמעו, בתוך גוף של (כנראה) בן אדם, כוונותיה ברורות. הם לא מנסים לכבוש את העולם, הם פה כדי לעשות מוזיקה ויותר מזה - לעשות חיים. האלבום כולל 43 דקות של המנוני פופ פסיכדליים, עם שמחת החיים שמאפיינת את הפריס וכנראה את העם הוולשי כולו. ממש בקרוב אגב יצא לפריס אלבום חדש. למי שלא יכול לחכות ומחפש משהו לשמוע בינתיים, The Peth בהחלט מספקים את הסחורה.

תגובות

  • תודה על הטיפ

    באמת קשה לחכות לאלבום..

    אודיני, 03-03-2009 17:41

  • אחלה אלבום

    מאוד מזכיר את החומרים המוקדמים של SFA. ואגב, ניאון ניאון, כתבתי ביקורת על האלבום המצוין הזה שהיה אחד מאלבומי השנה שלי ב-2008 - http://www.106fm.co.il/#post/8936/

    יבגני, 03-03-2009 18:05