אלבומים

Girl Talk - Feed The Animals - 2008

על הקשר המוזר שבין אמינם ויעל נעים ובין מטאליקה להיפהופ

מאת ליאור שיינברגר. 25-02-2008
Girl Talk - Feed The Animals - 2008

גרג גיליס רק בן 27, אבל ברזומה שלו אפשר למצוא כבר ארבעה אלבומים, חמישה בוטלגים ו-2 אי.פי'ז מרשימים ביותר (ועל הדרך הוא גם הספיק להוציא ים של רמיקסים והמון שיתופי פעולה).

חמוש במחשב נייד ואהבה אמיתית למוסיקה הוא אימץ לעצמו את שם הבמה 'Girl Talk' ויצא למשימת גזירה והדבקה מפרכת. Girl Talk מצליח לערבב צלילים מוכרים יותר ומוכרים פחות מכל הז'אנרים הקיימים והופך אותם לקטע חדש, מקפיץ וגרובי ברמות שגורמות לתנועות אגן לא רצוניות בקרב המאזינים תוך כדי הופעת חיוך בלתי מוסבר על פניהם.

לפני כמה שבועות סקרתי כאן את Paul's Boutique של הביסטי בויז, אלבום שללא עוררין נחשב לפריצת דרך בתחום ההיפהופ כשעל ההפקה חתומים The Dust Brothers, שהלכו ודגמו 105 קטעים שונים לתוך אלבום אחד. אגב, אין לי ספק ש- Girl Talk הושפע מאותו אלבום.

ב-2008 שחרר Girl Talk את האלבום Feed The Animals. האלבום המיוחד הזה דורש האזנה רציפה ולו רק בשל העובדה כי הוא הוקלט כרצועה בודדת שנחתכה לקטעים שונים רק עם השלמת האלבום. אני לא יכול להצליח לחשוב על חיבור יותר מוזר מאשר הקטע שמצליח לחבר בין יעל נעים ואמינם אבל Girl Talk לא עוצר כאן ופתאום אני מוצא את עצמי מאזין למטאליקה נותנים בראש עם דאבל בס עצבני כשעליהם נכנסת Lil Mama בהיפהופ מקפיץ. על הנייר, שילובים שכאלו אמורים להוות קטסטרופה מוסיקאלית, ברוב הרצועות מסומפלים לפחות 30 קטעים שונים מכל קצוות הספקטרום המוסיקאלי והתוצאה מגניבה ביותר.

בקליפ המצורף כאן למטה תוכלו לחוות בעצמכם את התופעה המוסיקאלית הזו - בקטע השישי באלבום אפשר לשמוע 33 סימפולים (לרשימה המלאה לחצו כאן) בקצת יותר מ-3 דקות.

שורה תחתונה: אלבום מטורף ומהנה.

תגובות