אלבומים

The Asteroids Galaxy Tour - Fruit - 2009

אולי לא מסע בין גלקסיות, אבל הדניים המוכשרים בהחלט מעבירים את המאזין במסע בזמן, חוצה ז'אנרים, המרענן ומאתגר את האוזן

מאת קרן פרלה. 20-02-2009

תגיות: אינדי רוק, דנמרק, שנות ה70

The Asteroids Galaxy Tour - Fruit - 2009

 

מי שמכיר אותי מוסיקלית, יודע שלא כל יום אני מתלהבת מהרכב אינדי רוק. בז'אנר הזה אני הרבה יותר בוחנת, קפדנית ומסננת, אבל כאשר זה נכנס ללב זה הרבה יותר מרגש ממשהו שמראש היה ברור שיכנס לי לאוזניים ויתקע שם שעות נוספות.

כשמאזינים בצורה מעמיקה לאלבומם של אילו שעושים לכם מסע אסטרואידי-גלקסי, מבינים שהם לא ממש אינדי-רוק. מדובר בשילוב הקשה להגדרה מבחינת הז'אנר, בליל של השפעות שחברי ההרכב עצמם מתקשים להגדירו במדויק וכשניסו לעשות זאת, האבחנה הייתה של אינדי-רוק מעורבב עם אלקטרו והשפעות ג'ז וסול.

אז מה הופך אותם למיוחדים כל כך? השילוב של ליין אפ הרוק ה"סטנדרטי" של גיטרה ותופים, עם כלי נשיפה החורכים באוויר חלל התוף ויוצרים אווירה אינטימית יותר באוזן- אותה השפעה של ג'ז עליה דיברו חברי הלהקה. לצד האווירה האינטימית ישנם גם הלחנים ותזמורם באופן שמשווה לשיר אופי קופצני.  נדמה אף כי יש כאן איזשהו מסע בזמן- רוק סבנטיז שמתערבב באוזן עם משהו חדש ומרענן. גם לסולנית תפקיד נכבד במרכיבים שיוצרים את ייחודיות הלהקה-היא נשמעת שונה ומיוחדת באופן שמזכיר את סנטוגולד ונראית כמו דבי הארי לפני כמה גלגולים מוצלחים ואנרגטיים שלה.

את שילוב כל האלמנטים הללו ניתן לספוג מצפייה בקליפ הרטרו המגניב בפשטותו שלהם לסינגל השני "Around The Bend", שבזכותו ובזכות הפרסומת לאפל אותה הוא ליווה, הדניים הללו עושים רעש לא קטן בארה"ב בחודשים האחרונים כולל סיבוב הופעות מצליח. אבל , עזבו אתכם מהביקורות המהללות והפרסום הלא רע יחסית להרכב אינדי, פשוט תעשו לעצמכם טובה ותעשו פליי על אלבומם "Fruit" שהוא בהחלט פרי עסיסי טעים ומיוחד ובינתיים תסתפקו בקישורי הטעימות המצורפים:

The Sun Ain't Shining No More

The Golden Age - LIVE

Push The Envelope-LIVE

תגובות

  • יפה מאוד

    עשיתי פליי ונתתי ביס תודה רבה :-)

    שרהג'ונס, 20-02-2009 14:52