אלבומים

Vetiver - Tight Knit - 2009

אולי הלהקה היחידה בעולם שנקראת על שם זן של דשא, ולא כזה שמעשנים אלא דשא הודי מתקתק, שאוכלים.

מאת שירן מוסטובוי. 13-03-2009

תגיות: פולק, רוק, פופ, קאנטרי, דבנדרה בנהארט, פינק פלויד

Vetiver - Tight Knit - 2009

 

יש כמה הרכבים שהגיחו לחיי לאחרונה ואני מברכת על עצם קיומם, אחד מהם הוא Vetiver - הרכב בעל שלוש נפשות פועלות, שני בחורים ובחורה, כאשר באופן מפתיע הסייד קיק שלהם הוא לא אחר מ Devendra Benhart, שמצטרף להקלטות עם הגיטרה בשביל לנפח את קצב העניינים ונותן מעט קולות רקע אם הוא כבר שם. ב 2004 יצא אלבום הבכורה הקרוי על שם הלהקה, בעקבותיו חיממו את D.B ומאחור יותר גם את Vashti Bunyan. מאז, אני מתארת לעצמי שהם כבר עומדים על הרגליים לבד ומספיק קרירים בשביל שיחממו אותם

Vetiver מייצרים מוסיקה שהיא ענוגה, עדינה ונעה בין פולק-רוק לקאנטרי-רוק. גרייספול, תהייה המילה המדויקת להגדיר את הסגנון. באלבום הנוכחי, הם מביאים סגנון יותר מגוון של פולק שהוא פחות קלאסי, עם נגיעות פופ מרפרפות, כשלקראת סוף האלבום הם מתחילים זונחים את הפולק האמריקאי לטובת הפולק הבריטי ואפילו מזכירים בשיר Another Reason To Go את פינק פלויד.

כל זה לא משנה את העובדה שהם מצוינים ומתלבשים בול על כמעט כל מצב רוח. הם משרים אווירה של רוגע ושלווה ונותנים תחושה שהקלות הבלתי נסבלת של הקיום, אכן יכולה להיות נסבלת עם מעט חיזוקים מוסיקליים כמו השירים: More of This , Strictly Rule , At Forest Edge ,Sister.

הסאונד נוסטלגי אבל עכשווי שלהם, יחד עם העובדה שהם מגיעים מסן פרנסיסקו, מחזקים את התחושה שמדובר בילדי פרחים היפים.כך או אחרת - כיף גדול להתחיל איתם את הבוקר או לסגור איתם את הלילה בשלישייה -האלבום ועוד מישהו או מישהי מלבדכם.

תגובות

  • דוגמית קטנה מהאלבום....

    http://www.youtube.com/watch?v=r1ucjICXSYQ

    Alter-nate, 16-03-2009 21:53

  • hey תודה רק עכשיו שמתי לב...

    שירן , 23-03-2009 22:20