אלבומים

Mother McCree's Uptown Jug Champions - 1964

Palo Alto, California. July, 1964

מאת גיל מטוס. 22-02-2009

תגיות: בלוז, קאנטרי, קאברים, גריטפול דד, בלוגראס, גיל מטוס, שישים, Grateful Dead, ג'רי גרסיה, 1964

Mother McCree's Uptown Jug Champions - 1964

כשהיינו ילדים עשינו תזמורת של ממש ויצא לנו תמיד כשניסינו ניגון עליז חדש. מנגינה מאולתרת אף פעם לא אשכח, איך סחבנו כלים מהמטבח...

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי ולמען האמת, היה שמח גם לפני שגרייטפול דד' נולדו. Mother McCree's  Uptown Jug Champions זהו שמה להקת פולק וגם שמו של אלבומה היחיד, שהוקלט בהופעה בקליפורניה ב- 1964 וראה אור לאחר 35 שנה, ב- 1999.

שלושה מחבריו של ההרכב הם: ג'רי גרסיה, בוב וויר ו- "פיגפן", שלימים יהיו ה- Warlocks שישנו את שמם ל"גרייטפול דד". וכבר בהופעה הזו מרגישים את השורשים וההשפעות החזקות של ז'אנרים כמו: קאנטרי, בלוגראס, פולק ובלוז שיאפיינו את הדד' בהמשך.

אז מה בתפריט? כיאה להרכבי Jug, הרבה שמח. ואיך עושים שמח? לוקחים גיטרות, מוסיפים מנדולינה ובאנג'ו מערבבים עם הרמוניקה ומתבלים ב- Kazoo ובקרש כביסה. והתוצאה: שש-עשרה רצועות קצרות ואנרגטיות שנעות בין דקה וחצי לשלוש דקות של מוסיקה מאולתרת, כיפית ותמימה, באיכות הקלטה פיראטית, אך סבירה.

ההופעה מורכבת מגרסאות כיסוי בלבד. קאברים לשירים מסורתיים לצד קאברים לאמנים כמו צ'ק בארי ו- Lightnin' Hopkins. וכמה מהם: On the Road Again, The Monkey and the Engineer ו- Beat It On Down the Line נכנסו באופן די טבעי לרפרטואר של הדד'.

הרצועה האחרונה היא ראיון מאולתר עם חברי ההרכב. וכשאלה נשאלו לגבי תוכניותיהם לעתיד, הם השיבו שכל עוד הם גרים באותו אזור (קליפורניה), הם ימשיכו לנגן ביחד ולעשות שמח, למרות שהם לא מתכננים להתעשר מזה או להיות מפורסמים ופופולאריים...

שנה לאחר מכן, שלושה מהם הקימו תזמורת של ממש. וההקלטה הנדירה הזו מכילה את היסודות של הדד' - שמחה, פשטות ואהבה למוסיקה.

תגובות