אלבומים

Lali Puna - Scary World Theory - 2001

כרטיס מוזל לטיול אקספרסיוניסטי מתודי בסביבך ביתך

מאת חן הרלב. 13-02-2009

תגיות: אינדי, פסיכדליה, רגוע, גרמניה, טריפ הופ

Lali Puna - Scary World Theory - 2001

קרה לכם פעם שהלכתם ברחוב ופתאום העולם ניראה אחרת, יפה יותר, עמוק יותר, מרוח יותר ויש תחושה כאילו אתם מתבוננים בעולם דרך עדשה שונה? בטוח קרה לכם. אולי אחרי שמיעת המילים "גם אני" או אולי אחרי עישון ג'וינט בצהריי היום . לי זה קרה לאחר שוטטות ברחוב כאשר Scary World Theory נואם באוזניי וצובע במכחול אקספרסיוניסטי חם ומרוח את המתרחש סביבי. האלבום הנ"ל הוא אלבום שעוזר לך להחליף עדשה ומכניס אותך לתחושת ריחוף נחמדה שכיף להסתובב איתה ברחוב ולשוטת כך סתם ללא מטרה ופשוט להתבונן בדברים הפשוטים שמתרחשים סביבך. אותם דברים שאתה לא שם לב אליהם בדרך כלל בחיי היום יום כי אתה ממהר, עסוק, חושב ורץ כמו כולם מיעד ליעד בשביל לסמן וי על הדבר הבא.

Lali Puna היא להקה גרמנית אינדי אלקטרונית שמזכירה מאוד את  Notwist, כל כך מזכירה שהייתי מגדיר אותה באלבום הנ"ל כוורסיה הנשית שלו, עדינה ומלטפת יותר. אין שום ספק שהלהקות מושפעות אחת מהשנייה, לא פלא לאור העובדה ששתי הלהקות ממינכן וגיטריסט להקת Notwist שיתף פעולה עם Valerie Trebeljahr, סולנית Lali Puna, כבר בסינגל השני של הלהקה. האלבום אלקטרוני אווירתי עם Base Line, עדין  דיו כדי שיכול להיכנס לאוזן אחת ולצאת מהשנייה או שיכול להעביר את מוחך למצב גלי אלפה שיגרום לך לשלווה מתוקה עטופה בקול נשי כל כך נעים וצלילים שנזרקים לעברך בדיוק ותזמון מושלמים.

תצטיידו באלבום הנ"ל, בנגן עם אוזניות איכותיות וצאו לשוטטות חסרת כל מטרה ויעד מוגדר. תנו לגלי האלפה להשתלט עליכם ואני מבטיח לכם טיול קסום ומתודי ממש בקרבת ביתך. מי אמר שצריך לטוס רחוק. טוב צריך אבל שאין איך אז Scary World Theory הוא הכרטיס הכי זול לטיול שכזה.

הקטע אינו מוקלט באיכות גבוהה אך הווידאו- הלא מקורי - של הקליפ מעביר את המסר

תגובות

 • איזה יופי

  וכמה מפתה! כבר על המטוס בדיוק מקליקה תודה רבה :-)

  שרהג'ונס, 13-02-2009 19:52

 • ברור שזה מזכיר...

  אחד מהחברים בלאלי פונה נמצא גם בנוטוויסט (מרקוס אשר)

  אייל, 13-02-2009 20:59

 • צודק. זה הגיטריסט שדובר עליו בביקורת

  הרלב, 13-02-2009 21:13

 • תענוג

  של ביקורת ושל אלבום סחטיקה הרלב

  אודיני, 13-02-2009 22:52

 • עד הטיול הבא...

  נשמע קסום ונפלא:)

  Day dreaming, 19-02-2009 01:12

 • בנסיעה לילית חוזר רגוע מהעבודה הביתה..

  איזה אלבום מפנק.ממולץ בחום!

  אסף, 27-02-2009 21:54