אלבומים

Animal Collective - Merriweather Post Pavilion - 2009

אלבום מורכב ו'פופי' גם יחד, עם צליל מעודכן ומכוון לסוף העשור הראשון של האלף השלישי

מאת קול הקמפוס. 02-02-2009

תגיות: אלקטרוני, פסיכדליה, פורגרסיב רוק, Tv on the radio, Hot chip, נויז רוק

Animal Collective - Merriweather Post Pavilion - 2009

 

מאת : אייל פרימיום להמונים

Merriweather Post Pavilion הוא מועמד ודאי להיות אלבום השנה של שנת 2009. אנימל קולקטיב עושים מוזיקה פסיכדלית ופרוגרסיב-רוק בסאונד של שנות ה-2000. מה ש Of Monreal עשו ב-2007, ומה ש-MGMT עשו בשנה שעברה, Animal Collective עושים השנה. אלבום מורכב ו'פופי' גם יחד, עם צליל מעודכן ומכוון לסוף העשור הראשון של האלף השלישי; דורש מחשבה אבל מתנגן בלב, מאופיין בסאונד אלקטרוני שנשמע שהגיע היישר מלב הג'ונגל.  

למרות שהם מצליחים לשמור על הסגנון הייחוד שלהם, אי-אפשר שלא לשמוע את המקצבים באלבום Merriweather Post Pavilion מתכתבים עם TV on The Radio, ואת הקלידים שלהם מתכתבים עם Hot Chip (ונראה לי שעברתי על כל הלהקות החשובות שמציינות את הצליל של התקופה שלנו, וזו היתה בדיוק הכוונה).

הסגנון של אנימל קולקטיב מסווג בכל מיני קטגוריות: אוונט-גארד, פסיכו-פולק וגם נויז-רוק. כמובן שמוזיקה אקספרמנטלית גם כן עונה על ההגדרה. אבל כל זה לא חשוב.. אנימל קולקטיב עשו אלבום כייפי במיוחד ואפילו שמח, ובכל זאת אלבום לחובבי מוזיקה בלבד. העובדה שהגיטריסט שלהם לקח חופשה בגלל נסיבות אישיות, שאומרת בעצם שאין בו גיטרות, משפיעה על הסאונד של האלבום כך שצלילי הקלידים והמוטיבים ה'דאנסים' שלו לדומיננטים. אני לא רואה אף שיר שלהם מתנגן לו ברצף השירים ברדיו. זה לא U2 ואין סיכוי ש-Summertime Clothes יהיה להיט וייהרס לנו כל הכיף.

אם כבר הצצתם על עטיפת האלבום אז בוודאי כבר שמתם לב שזה זז. אני חושב שזה גם הולם את תוכן האלבום שיוצר מן תנועתיות גלית ואנדרלמוסיה, אבל יש בכל זאת איזה נופך טבעי בו ואפילו ביט. האלבום Merriweather Post Pavilion, נקרא על שם מקום של הופעות פתוחות ביער הסימפוניות שבקלומביה (יש מקום כזה!) והוא נועד להישמע בהופעה במקום פתוח. הטקסטים עוסקים בנושאים אישיים שמעניינים את נפשינו, הקיום האנושי הפשוט, שירי געגוע, שירי התבוננות והסתפקות במועט.

 

נלקח מתוך הבלוג "רדיו פרימיום להמונים"

תגובות

  • btrIoFsODtGPLWNbj

    5RU85U <a href="http://bxojdxqjealv.com/">bxojdxqjealv</a>, [url=http://wlwsxehmkasz.com/]wlwsxehmkasz[/url], [link=http://nsifukaankvf.com/]nsifukaankvf[/link], http://gailrhczbbxp.com/

    jnqzgt, 03-11-2011 20:14