אלבומים

Mutabaruka - Check It - 1982

אלבום מיוחד שמכיל בתוכו מסרים שיעשו לכם צמרמורות חזקות בכל חלקי הגוף

מאת ניר אביבי. 01-01-2011

תגיות: רגאיי, ראסטה, ג'מייקה, Mutabaruka, Check It, 1982

Mutabaruka - Check It - 1982

מכירים את ההרגשה הזאת שאתם מנסים לנסח משהו במילים ולא מצליחים? שאתם רוצים למחות על עוולות חברתיות, על מנהיגים כושלים, ממשלות ומפלגות מושחתות, אבל אתם מרגישים שכל מה שתגידו ישמע נדוש, טחון, לעוס ושחוק? אם כן, אז מוטברוקה, המשורר הג'מייקני הנפלא והחד כתער, ישלים את הפינה הזאת בשבילכם.

מוטברוקה הוא אחד ממשוררי הדאב הנערצים והמוכשרים ביותר שהאי הג'מייקני הוציא לעולם. מי שהתחיל את דרכו כטכנאי בחברת הטלפון הממשלתית של ג'מייקה בבירה קינגסטון, עבר לכפר ביחד עם אשתו למצוא חיים שלווים יותר, ובהמשך נהפך לשליח מספר אחד של הצדק החברתי בעולם, אדם רסטפרי דתי ביותר, השייך ללא כל ספק לאחד המטיפים היותר משמעותיים והחיוביים שהאנושות קיבלה לתוכה בעשורים האחרונים.

 

 

Check It הוא אלבומו השני במספר של מוטברוקה ומכיל בתוכו קטעים שמשאירים את המאזין נפעם בכל פעם מחדש. אני מוכן להעיד על עצמי שכששמעתי לראשונה את הקטע "Naw Give Up" ואת - "Da System"; הרגשתי צמרמורות חזקות בכל חלקי הגוף. הרגשתי את אותה הרגשה שאני שומע אמן שמדבר באמת מנבכי נפשו של מישהו שראה את האור, שהגיע למשהו אלוהי, מן תחושה שלא ניתן להסביר במילים אבל דומה למפגש עם אישיות רוחנית חזקה כמו סוג של "גורו", רבי או שהגיע לסוג של הארה.

חשוב לשמוע את הקטעים כשמרוכזים, להקשיב למילים ולהתמסר לטקסטים העוצמתיים של מוטברוקה.

אני ממליץ על האלבום הזה של מוטברוקה לכל מי שאוהב את החיים, את החופש, האהבה ומייחל לעולם טוב יותר, ללא שנאת שווא וללא כאב וסבל.

תגובות