אלבומים

The Decemberists - Picaresque - 2005

כול השנה , לא רק בחנוכה.

מאת שירן מוסטובוי. 26-01-2008
The Decemberists - Picaresque - 2005

   

המילה picaresque מגיעה מרומנים ספרדיים, בהם התכנים סאטיריים ומתייחסים בעיקר להרפתקאותיו של הגיבור המגיע לרוב ממעמד נמוך. במקרה של ה-Decemberists כותרת האלבום הולכת יד ביד עם התוכן הסיפורי. המסרים טמונים בטקסטים כך שאם חשבתם שיאכילו אתכם בכפית והכול יהיה ברור משמיעה ראשונה, אז תחשבו שוב ולאחר מכן תחשבו עוד פעם - על המשמעויות.

קשה לי להגדיר אותם מבחינה מוסיקלית ואני יכולה להגיד שלא נתקלתי בעוד הרכב דומה או שהזכיר אותם אבל הם בכל זאת מוגדרים כאינדי-פולק-רוק , על אף שלדעתי הם לא עומדים בקריטריונים של ההגדרה הלא ממוקדת , לא באלבום הזה בכל אופן.

בפעם הראשונה שנתקלתי בהם הייתי מוכנה להישבע שהם בריטים. Five Song Album, אלבום מעולה אחר שלהם, שכשמו, מכיל 5 יצירות מופת, היה זה שפתח לי את הדלת לעולמם האמוציונאלי והלא בנאלי. הם מסווים טוב מאוד את העובדה שהם אמריקאים, בסגנון נגינה וגם במבטא, הם קברטיים - תיאטרליים ותמיד נותנים לי תחושה שכמו במוסיקה שלהם, גם בחיים, הכול עוד יכול לקרות. כלי הנגינה שהם משתמשים בהם כמו כינור, חצוצרה ואקורדיון, גורמים למוסיקה שלהם להישמע לפעמים כמו שאנסון צרפתי ולפעמים כמו שירי מחזות זמר. אם אל תתנו למידע זה להרתיע אתכם-תרוויחו.

We Both Go Down Together, הוא אהוב עלי במיוחד משום שהוא מדבר על אהבה בלתי מושגת וממומשת. לטעמי, טעמה מתוק יותר, לפחות במוסיקה שם להתאהב במי שאינו בר השגה גורר אחריו אחלה של אלבום מסתבר. מעבר לכך Colin Meloy הסולן פשוט יודע לשיר ולרגש, אי אפשר שלא לתת לקולו הייחודי להישאב עמוק אל תוך המשאבה קרי, הלב. עוד שירים אהובים במיוחד The Sporting Life  ו The Engine Driver.

אז תנו צ'אנס לקלאס(ה).

תגובות