אלבומים

Passion Pit - Chunk of Change - 2008

מכרה של תשוקה

מאת שרין לוי. 21-01-2008
Passion Pit - Chunk of Change - 2008

מה שהתחיל כמחווה רומנטית ומפייסת ל"וולנטיינ'ס דיי" מהסינגר-סונגרייטר מייקל אנג'לקוס, 21, לחברתו (כעת לשעבר), הפך במהירות של אבן המתגלגלת במדרון לאבן שיש לה הופכין. הכוונה ליצירה בשלה שהולידה EP בכורה מלוטש, מהודק, מאיר ונכון להיום. 'Chunk of Change' , אמנם בן שישה שירים בלבד, אבל רובם ככולם איכותיים ומגיעים לשיאם. הוא מבטא היטב את תת הז'אנר המופלא של האלקטרו-פופ-רוק-אינדי שנצפה לאחרונה יותר מתמיד בנוף המוזיקה הלועזית.

תחשבו על זה, מה אדם צריך בתחילת השנה התשיעית של המאה ה-21? נדמה כי ההרכב המדובר 'Passion Pit' - חמישה חבר'ה מבוסטון ובראשם אנג'לקוס - קלע בול לצורך הזה: שמחה ומרץ לפזז - "And Everything is Going to the Beat", רגש מתפרץ - "Pull Up With Me and I'll Make You See" ופשטות - "All You've Got to Remember is to Write Down Your Name and Your Phone Number".

מישהו המליץ לי עליהם לפני כחודשיים ומאז הם רצים אצלי במחשב בלופ. פשוט קשה לעצור אותם או לעמוד בפניהם. וכשהם ברקע, יש להם יכולת למלא כל מטלה או פעולה יומיומית בכמויות של לייף פורס. אתן לכם דוגמא, באחת ההאזנות הראשונות שלי, בזמן מלאכת ניקיון הבית - משימה שהיא די תיק, לכל הדעות - ועדיין, הם הצליחו להערים על הזמן ולגרום לי לעוף על גבו. ובעודי גורפת מים עכורים אך מוקצפים, אני מוצאת את עצמי זועקת, "Have You Seen Me Cry Tears Like Diamonds?"

אומרים שהם מושפעים מ 'Hot Chip' וניתן גם לשמוע דמיון רב - קרבה משפחתית ממש - למנג'מנטים המרהיבים. כך או כך, זה לא כזה משנה - דה מור דה מרייר, איי ווד סיי. בראיון שהתפרסם במגזין המוזיקה 'SPIN' הודה אנג'לקוס כי המוסיקאים, רנדי ניומן וסטיבי וונדר הם השפעותיו הגדולות והוסיף כי מטרתו העיקרית היא להפוך השפעה זו ליצירה אקספרימנטלית דאנס-פופית. כשמם כן הם, מכרה של תשוקה. אח, כמה טוב יעשה לנו אפילו כזה אלבום, שהוא רק חופן.

תגובות