אלבומים

Adam Green - Sixes & Sevens - 2008

נכון, Sixes & Sevens הוא אלבום שלא בהכרח ישנה את חייכם, אבל חצי שעה ממנה ייתכן והוא כן ישנה

מאת שירן מוסטובוי. 08-09-2009
Adam Green - Sixes & Sevens - 2008

 לאחר שנתקלתי בקימיה דוסון לראשונה בהרכב מולדי פיצ'ס, שם למעשה נחשפתי לכישרונו של אדם, החלטתי לנסות להרחיב את הידע המוסיקלי שלי עליו. מה שמצאתי, הוא אלבום מגוון הן מבחינת המקצבים והן מבחינת הסגנונות המוסיקליים; מפופ של שנות ה-50, דרך בלוז-רוק, פולק ועד קאנטרי. כולם נמצאים בפנים.

אלבום שבתחילתו מזכיר את שיר הנושא של "שנות הקסם" מסוף שנות השמונים, ממשיך בקו נוסטלגי שעוצר לפעמים בתחנה של טוני בנט וגם אצל דין מרטין. tropical islands ישר שולח לחופשה קריבית או לבנטינית תלוי איפה חשקה נפשכם. עוד שיר אהוב הוא you get so lucky שישר הזכיר לי קבוצת מקסיקנים שהייתה מנגנת פעם בטיילת עם חליל מקסיקני, רק יותר טוב, פחות אותנטי ועם נגיעות רוק. ישנן עשרים רצועות באלבום כאשר כמעט אף אחת לא דומה לקודמותיה וזה יופיו האמיתי. 

נכון, Sixes & Sevens הוא אלבום שלא בהכרח ישנה את חייכם, אבל חצי שעה ממנה ייתכן והוא כן ישנה. משהו בשטותיות, הילדותיות והשנינות שלו, מצליח ליצור אצלי בכל זאת חיבה עזה, במיוחד בזמן שיטוט עצבני ברחובות העיר, אז הוא מקבל מימד אחר והופך לפסקול טרגי-קומי-סוראליסטי לחיים שגם ככה לא צריכים הרבה בשביל להיות כאלה.

תגובות

  • Anyone Else But You

    הלהיט שלו ושל דוסון מהפסקול של הסרט 'ג'ונו', שידעו ומוסטו, תודה על ההמלצה

    שרהג'ונס, 08-09-2009 13:59

  • תודה שרהל'ה

    דרך אגב זה להיט של ההרכב שהיה להם לפני שיצאו לקריירת סולו, The moldy peaches. היא כתבה אותו ( אי שם בשנת 2000) ולכן היא התפרסמה בזכותו והוא.. לא ממש. צ'ירס.

    מוסטו, 08-09-2009 19:31