אלבומים

עלמה זהר - דברי - 2008

כי גלגל"צ זו לא מילה גסה.

מאת נועה ברודצקי. 14-01-2009

תגיות: קולות נשיים, עלמה זוהר

עלמה זהר  - דברי - 2008

בפעם הראשונה ששמעתי את סינגל "אגו טריפ" מהאלבום "דברי", זה היה במצב לא אידאלי : הרדיו קרטע, הלילה לפני היה רווי באלכוהול והמחוג הצביע על סיפרה לא רצויה בשעון. למרות כל התנאים הלא-אידאלים הללו, כבר אז הבנתי שאם הורייך קראו לך עלמה, כנראה שאת יכולה להוציא משהו קצת שונה לאוויר העולם.לכל אותם ספקנים, אני חוזרת על כותרת המשנה - גלגל"צ זו לא (רק) מילה גסה. עלמה זהר, נגרית בגלגול הקודם ומוזיקאית מצליחה בנוכחי, פרצה את דרכה לעולם המוזיקה בשנת 2008 בעזרת שני סינגלים.

בעקבות הצלחה מסחררת ומספר השמעות לא מבוטל ברדיו, הקדימה את יציאת האלבום המלא והנ"ל יצא ביולי באותה שנה. למרות המלצתי החמה על אלבום זה, אקדים תרופה למכה ואטען - כן, היא מיהרה ואולי גם וויתרה לעצמה בחיפזון הזה. האלבום נופל לעתים לקיטשיות, כמה מהשירים נכנסים במדויק לתבנית "יצירת להיט בטוח" והחרוזים לפעמים מאולצים במיוחד, כשהדוגמא האהובה עליי ביותר היא "מיגל" ו"Israel".ועדיין, אני מוצאת עצמי קמה כל בוקר מחדש לצלילי השיר "לילה בנפרד"; בשביל קימה איטית ביום שבת בבוקר למרפסת או לקימה מהירה לשיעור בבוקר שכמובן אאחר אליו לצלילי השיר "גלות בבל השנייה". 

"זה מסע עירוני בנוף של בניינים, רחוק מעצמי אבל בלב העניינים. אני שולחת לך גלויה מגלות בבל השנייה" - פשוט, טוב ובעיקר כיפי. התוכן בשיריה חכם ואמיתי אך הוא אינו עמוק מדיי, הוא לא מעיק. סגנונה קליל ונעים לאוזן המשלב מוזיקת עולם, פולק ורוק. קולה של זהר נשמע באיכויות שלו משל היה לקוח משנות ה-50 אך הוא עדיין צלול כבת 20.

זהר כתבה והלחינה את "דברי" בעצמה. רק חודשיים לאחר שאלבומה יצא, זכה למעמד של אלבום זהב לאחר שמכר מעל ל-20,000 עותקים - אותי זה משמח ! אולי לאט לאט, תחזור התרבות שלנו סוף סוף לתלם. כי אם עלמה זהר נחשבת לתרבות פופלארית אני מחזקת את התרבות הזו.

תגובות

  • עלמה זהר בקול הקמפוס? אני פשוט מזועזע!

    מה המיינסטרימיסטית הזאת עושה פה? חוץ מזה יש לה קול מעצבן כאילו סתמו לה את האף

    אף למעלה, 25-01-2009 18:55