אלבומים

Medeski Martin And Wood- Lets Go Evrywhere - 2008

אלבום שמצליח לעשות כייף לילדים ולמבוגרים באותה מידה. אלבום ילדים שמתיחס לילדים כמבוגרים ולמבוגרים כילדים

מאת אורי בנקהלטר. 09-01-2009

תגיות: ג'אז, אורי בנקהלטר, ניו יורק, Fאנק, ברוקלין, שירי ילדים

Medeski Martin And Wood- Lets Go Evrywhere - 2008

 

מדסקי מרטין ווד נמצאים איתי הרבה מאוד שנים, עברתי איתם דרך ארוכה והם עברו דרך ארוכה של כמעט חמש עשרה שנה. לאורך כל השנים הם חקרו הרבה מאוד תחומים. הם התחילו ג'זיים ועברו למין פאנק בסגנון ג'ימי סמית, סיגנון שהם חקרו לעומק והגיעו לתודעה ציבורית בעיקר בזכותו, מין שילוב מנצח בין פאנקיות וטוטליות ג'זית. הם המשיכו  וחקרו גם אזורים אווגרדים מאוד  ואלקטרונים.

השנה הם גם הופיעו בארץ הופעה מדהימה ומהפנטת כמו המוזיקה שלהם. הבנתי שההרכב התתבגר ביחד איתי, חקר מוזיקה כמוני ובסופו של דבר הבין את הטוטליות שלה, את ההיפנוטיות שלה, את החשיבות של הרגע בהופעה. לא משנה אם השירים ידועים, מה שחשוב זה הסחף, ההעלמות וההתפוצצות. גדלנו ביחד ואנחנו באותו מקום. וכנראה גם עכשיו לשנינו יש ילדים ושנינו רוצים לחקור את המשותף בין ילדים ומבוגרים במוזיקה, רוצים לשמוע ולעשות מוזיקה לילדים.יששששששש

איזה כייף לחקור את עולם הילדים, איזה כייף לנו, ונשמע שאיזה כייף להם. הכל פאנקי ושמח. הפעם יש גם שירה, כריס ווד ואח שלו מלווים במלא ילדים שמחים. האלבום נפתח בבקשה מהילדים לעזוב את הטלוויזיה את המחשב ואת שעורי הבית Lets Go Everywhere. כמה זה חשוב היום כשהרחובות שוממים מילדים שמהופנטים בבית מול מסך שיגלו קצת עולם אמיתי , לכו תרגישו את העולם הפיזי----לכוווו (אפילו אור יהודה מוזכרת שם). כמו כל דבר באלבום גם אם אתם לא ילדים תעזבו את המסך יש גם עולם פיזי בחוץ בוא נתחיל להרגיש אותו. האלבום ממשיך עם קטע מדהים שנקרא Where Is The Music, בו המוזיקה מפסיקה והילדים צורחים---- איפה המוזיקה!!!!

הבעיה בדרך כלל באלבומי ילדים היא שמתיחסים אליהם כאל דבילים, ושההפקה היא תמיד זולה. יאללה תביא איזה סינטיסיזר, מכונת טופים, איזה מישהו מערוץ הילדים ויש לנו אלבום ילדים. זוהי הסיבה שהכבש השישה עשר הוא עדיין קלאסיקה, הוא מתיחס אל הילדים כיצורים חכמים ולכן מתאים גם להורים שלהם, לכן לא צריך לסבול כשאתה שם אלבום לילדים אלא אתה נהנה יחד איתם והסלון הופך למסיבה.

מסיבת סלון--יאאאא. כן גם לי נולדה ילדה השנה ואיזה כייף לי שמדסקי מרטיו וווד הוציאו את האלבום הזה, איזה כייף לי ואיזה כיף לה. מהצליל הראשון של האלבום הזה גלי מתחיל להזיז את האגן ואת שרירי החיוך וגם אנחנו.

תגובות