אלבומים

Neon Neon - Stainless Style - 2008

הסולן של הסופר פרי אנימלס והמפיק בום ביפ באלבום אלקטרו-פופ אייטיזי מבריק

מאת יבגני צ'רטקוב. 17-06-2009
Neon Neon - Stainless Style - 2008

מה קורה כש-Gruff Rhys, סולן להקת הרוק הוולשית הטובה ביותר (ה-Super Furry Animals) פוגש את Boom Bip, מפיק היפ-הופ ואלקטרוניקה ניסיוני מלוס אנג'לס? למרבה ההפתעה, התוצאה אינה אלבום היפ-הופ אוונגרדי בשילוב הרוק המוזר והיצירתי בטירוף של הסופר פרי אנימלס, אלא אלבום פופ לכל דבר. ולא סתם אלבום פופ, אלא אלבום אלקטרו-פופ מופתי שנשמע כאילו יצא היישר מהאייטיז ויחד עם זאת שומר על נגיעות עכשוויות ואף עתידניות בעזרת ראפרים מהדור החדש כמו Spank Rock מבולטימור וצמד הראפריות הלסביות Yo Majesty מפלורידה.

שיתוף הפעולה בין השניים החל עוד בשנת 2005, כשרייס התארח באלבומו של בום ביפ Blue Eyed In The Red Room, בשיר Do's & Don'ts. בשנת 2006 רייס קיבל שוב טלפון מבום ביפ (שמו האמיתי הוא בריאן הולון) והפעם עם הזמנה להגיע ללוס אנג'לס להקליט אלבום דיסקו. רייס לא חשב פעמיים ומייד עלה על הטיסה הבאה. פרי ההקלטות המשותפות ביניהם הוא האלבום Stainless Style שיצא במרץ 2008 והוא גם אלבום קונספט שמוקדש לג'ון דלוריאן (ממציא מכונית הספורט הכושלת מהאייטיז - הדלוריאן DMC-12 שידועה גם כמכונת הזמן מטרילוגיית "בחזרה לעתיד").

האלבום מלא באורחים כמעט בכל שיר; אם זה הראפרים ספאנק רוק, יו מג'אסטי ופטליפ, הזמרים האר מאר סופרסטאר, קייט לה בון ואפילו הגיטריסט של הסטרוקס - פאבריציו מורטי. האלבום היה מועמד לפרס המרקורי היוקרתי לשנת 2008 אך הפסיד שלא בצדק לאלבום Elbow - The Seldom Seen Kid (הדי אוברייטד לטעמי). אל תפספסו את אלבום האלקטרו-פופ הכי טוב של 2008. ההנאה מובטחת.

תגובות

 • האלבום איכשהו מצליח להשמע

  בו זמנית גם עתידני וגם מיושן כמו הדלוריאן אני מניח..

  גורלי, 17-06-2009 00:55

 • מי לייק דיס!

  שרהג'ונס, 17-06-2009 03:40

 • מזל שאתה לא זה שמחליט על פרסי המרקיורי

  Elbow זכו ובצדק מוחלט. מאסטרפיס לעומת אלבום פופ חביב מינוס שיישכח בעוד שנה גג..... אבל סבבה. להתרפק על אייטיז זה גם בסדר.

  גרגורי, 17-06-2009 12:40