אלבומים

Black Rebel Motorcycle Club - howl 2005

Black Rebel Motorcycle Club - howl 2005

מאת עוז ספיר. 15-03-2009

תגיות: בוב דילן, פולק, רוק, בלוז, אמריקנה, קאנטרי

Black Rebel Motorcycle Club - howl 2005

השנה 1863 והדוד סם נמצא בעיצומו של משבר זהות. קרבות מלוכלכים בבוץ, דם, אבק שריפה ודמעות. באמצע כל הכאוס הזה, תוך כדי התעלמות משריקות הכדורים שחולפים מעל לראשו, מנסה חייל הקונפדרציה הוותיק להרגיע את חברו לפלוגה שצורח מכאב. הוא נפגע. קשה. ברור כי הפציעה שלו חמורה מדי אבל בכל זאת הוא מנסה לנחם אותו ומבטיח שהכל יהיה בסדר.

''All lines are broken, and we need you to hold on,Your eyes have opened, but you've got to go on.I'll comfort you, I'll stay with you...''It's a promise not forgotten.(''Promise'')

בחזרה לעתיד. השנה 2005 ואני חייל בצה''ל. אין כדורים שורקים אבל יש הרבה זמן פנוי ומעט מאוד מצלמות אבטחה. או כך חשבתי. אז שברתי שמירה, ביג פאקינג דיל, מודה באשמה. גזר הדין - שבוע מחבוש (רעש של פטיש מכה על שולחן). איכשהו הצלחתי לדחות את רוע הגזירה בכמה ימים. מספיק בשביל להעמיס את הנגן בכל טוב. כך עברו יומיים ואני מתייצב על מנת להתחיל לרצות את העונש.

In prison I hear there's time to be good''''but the first thing you see is the last thing you should(''Devil's Waitin''')

גוספל? מודל 2005? מלבד השיר הנושא את שם האלבום, שאר השירים מנסים לשמור על קו אחיד עם הרעיון. ברגעים מסוימים אפשר בקלות לדמיין שדה חיטה ענק ומפוחית קטנה תחובה בפה מנגנת בעצלות אחר הצהריים. באותה קלות דימיון יכול להפוך למציאות. במיוחד לאחר שסיימתי עם המחבוש וצללתי לתוך האוזניות, לאחר שבוע ללא גילוח - לפני מ''צ ללא אלוהים.

There ain't no easy way no there ain't no easy way out''There ain't no easy way no there ain't no easy way out''There ain't no easy way no there ain't no easy way out (''Ain't No Easy Way'')

אין ספק, Black Rebel Motorcycle Club יודעים על מה הם מדברים או לפחות עושים רושם כזה. האזנה לאלבום מעלה חיוך מהסוג הישן, של זמנים בהם היו רוכבים על סוסים בשביל להגיע ממקום למקום וגם בשביל לשדוד רכבות. מוזר לחשוב שלפני האלבום הם עשו אלטרנטיב רוק פסיכדלי ולא קאנטרי בלוז פולק. מעניין מה גרם לשינוי המיוחל. אולי זה מקרה עזיבת המתופף וחזרתו, או שמא חברת ההקלטות החדשה. ואולי בכלל הייתה להם התגלות בוב דילנית. מה שזה לא יהיה, זה שינוי מבורך.לביקורת המלאה בשרת העיוור לחצו כאן.

תגובות

  • BRMC

    אהבתי את הביקורת, אלבום מצוין לדעתי. עוז, עלה והצלח ותזמין את החבר שלך לתוכנית שלך, נעשה ביחד שעה של אינדי :)

    זיו, 03-03-2009 23:02