אלבומים

The Future Sound of London - Dead Cities 1996

רבות כבר נאמר על יעילותו של חומר הבנייה הקרוי בטון. לקריאה על ההיסטוריה והתפתחות הבטון מומלץ לדלג על הביקורת ולקרוא את הערך המתאים בויקיפדיה.

מאת עוז ספיר. 26-02-2009

תגיות: לונדון, אמביינט, שנות ה80, gorilaz

The Future Sound of London - Dead Cities 1996

מוזיקה שחודרת מתחת לעור ועושה צמרמרות בסגנון סרטי אימה משנות ה-80 אינה דבר של מה בכך. לפחות לא בימינו. The Future Sound of London, (להלן FSOL), הטיבו לקחת את ההרגשה המנוכרת של ערי בטון וברזל מודרניות ותרגמו זאת למוזיקה. אלבום אחד מכיל בתוכו כל כך הרבה דימויים וניגודים. בבת אחת יום הופך ללילה, קיץ לחורף וחופש לעבודה במשרה מלאה.

לאלבום הזה אני תמיד ניגש בחשש מסוים, הפחד מהלא נודע בכל פעם שאני מכניס את הדיסק ומגביר את הווליום נובע מאותה אווירה לא יציבה שממלאת את האלבום ולא מאישיות גבולית. לאורך השנים FSOL התמחו ביצירות לא יציבות ובדקו גבולות שנעו לעיתים בין מוזיקת אמביינט למוזיקת מועדונים. האגדה מספרת שישנו אלבום כפול, בו ניסו לשלב בין השניים וכך הגיעו לקהל הגדול.

גם את הקליפים למוזיקה שלהם יוצרים חברי ההרכב עצמם; לא בכל יום נתקלים באומנים שמתעסקים באנימציה וגרפיקה ממוחשבת. התוצאה: מוזיקה שגם נראית איך שהיא נשמעת, לא ברורה ולעיתים מלחיצה, אבל במצב בו אדם מרגיש שהוא נלחץ אל הקיר כל מה שהוא צריך זה קצת חומר נפץ.

תגובות