אלבומים

Ojos De Brujo – Bari – 2005

המכשפים מספרד באלבומם השני והמצויין שמשלב את מיטב מוזיקת העולם. מפלמנקו מסורתי ועד לFאנק והיפ- הופ

מאת שי ברבלט. 07-01-2009

תגיות: פלמנקו, היפ הופ, Fאנק, ספרד

Ojos De Brujo – Bari – 2005

 

אחת מהלהקות האהובות עלי והמושמעות ביותר בתוכנית שלי.Ojos De Brujo (בספרדית - "עיני מכשף") הוציאו ב 2005 את הדיסק השני שלהם Bari ("למצוא את הקצב בחיים") ובהחלט אפשר למצוא את הקצב המהפנט באלבומם השני.  Ojos לוקחים את הפלמנקו המסורתי הספרדי ומוסיפים לו המון כלים וצלילים חדשים כמו הטאבלה, הסיטאר ההודי, קונגסים, חליל צד ו DJ שמופקד על אומנות הסיבוב בפטיפון. המכשפים הלבישו על הפלמנקו מעטפת קצבית וצעירה יותר, בשילוב עם היפ הופ ספרדי וFאנקי, ההאזנה להם סוחפת פנימה, קולה המחוספס של מרינה הסולנית מהפנט ומאוד חזק והופכים את כל זה לתערובת מוזיקלית מעניינת ושונה, צלילי הפלמנקו והמיקסים המוצלחים גורמים לך להתאהב ובעיקר לקום למחוא כפיים ולרקוע ברגליים.

לא פלא שהאלבום זיכה אותם בשלל פרסים ובפרס מוזיקת העולם היוקרתי של ה - BBC 3 והפך אותם לאחת מהלהקות המבוקשות בעולם.

תגובות

  • ועוד איך פלא...

    שמעתי את הלהקה בעב רושוב נתתי צ'אנס לאלבום שהמלצת עליו. יותר מדי סגנונות מעורבבים יוצרים סאונד מלוכלך ולא במובן הטוב של המילה. בתור דובר ספרדית, הליריקה לא ממש עשתה לי את זה. מה שכן, יש להם אחלה גרוב. העיקר הם עושים לך טוב :)

    חדגוני, 22-01-2009 14:54

  • אני שמח לשמוע את דעתך...

    כמובן שכל בנאדם נותן פרשנות אישית למוזיקה שהוא אוהב. יש משהו בדבריך מכיוון שבאמת מדובר בהרכב מאוד גדול שמשלב המון כלי נגינה וצריך גם לא מעט אומץ והפקה מוזיקלית טובה בכדי שהצלילים יצאו נקיים יותר ופחות "מלוכלכים"ועמוסים. למרות זאת אני חושב שכאן הם עשו את העבודה כמו שצריך והם מביאים לאוזן צלילים חדשים ושילובים שאני עוד לא שמעתי בז'אנר המוזיקלי הזה. (גם זכיתי לראות אותם בהופעה לייב מה שחיזק את דעתי שמדובר באמת באחד ההרכבים המיוחדים והמוכשרים...). תן לדיסק עוד קצת זמן אני חושב שהוא יגיע גם לליבך :) תודה על התגובה.

    שי, 31-01-2009 19:04