אלבומים

Laroz - Laroz Restars - 2008

חיים לרוז, מאבות הדאב כאן בארץ, אוסף את כל החברים על הואן ומוציא, שוב, את אחד מאלבומי הדאב רגאיי הטובים בארץ

מאת דניאל דוני קיסלוק. 05-01-2009

תגיות: דאב, דניאל דוני קיסלוק, ג'מייקה

Laroz - Laroz Restars - 2008

חיים לרוז, מאבות הדאב כאן אצלנו בארץ, מציג לנו אלבום כפול של גרסאות לקטעים הרבים שהוציא במהלך השנים. האלבום הקודם "Laroz Allstars" שיצא ב 2003 בNMC , סחף איתו גל מעריצים, ובעקבותיו התייצבה סוללת הכוכבים המקומית לאלבום נוסף, מלא ברימיקסים ובליווי הזמרים הג'מייקנים מאלבום האולסטארס שהתחברו ללרוז בהופעות של הדינמו דבש, וביחד יצא "Laroz Restars".

 "Laroz Restars", אלבום כפול המחולק לשני חלקים מגוונים מאוד. הראשון נקרא "Restars" ומלא בגרסאות שונות מעניינות ומעולות של היפ הופ, ג'אנגל, דאבסטפ, באס ודאב. מהאומנים המופיעים בחלק הזה תשמעו בין היתר את הגרסאות של יוסי פיין האגדי, אורי שוחט, עידן K, סאבו ושימי סוניק מסוליקו,  ,Skillatone &   Kalimist  נדב רביד וחוץ מהם, משתתפת גם Onili הנפלאה, הראפר סוהיל נאפר ורבים רבים נוספים. רק לראות  את כל האומנים האלו באותה שורה מספיק כדי למשוך את האוזן.

החלק השני הנקרא "Laroz Rootstars" המדהים לא פחות, ומלא בגרסאות מעולות של רוטס-רגאיי. קותימאן שבעיניי נחשב לאחד האומנים הטובים ביותר שקימים היום בארץ, Dub Therapy, My Lord ועוד הרבה אומנים נוספים משמיעים את הכשרון שלהם בעיבודי רגאיי מעולים. ייתכן ומהאיכותיים שנשמעו כאן בארץ, ובזאת מיישרים קו אחיד עם הרגאיי הגלובלי. כמות הקרדיטים לא מסתיימת כאן, לרוז הוסיף בונוס של שלושה שירים חדשים נוספים בהשתתפות Brother Culture בשיר חדש נפלא "music is my mission", פלד מ"פלד ואורטגה" ו Ranking Levy.

לסיכום, אין ספק שכמות האומנים המשתתפת באלבום הנהדר הזה מעיד על משהו גדול בניצוחו של חיים לרוז, עם אלבום נהדר שמוכיח לנו עוד פעם עד כמה מעניינת סצנת הרגאיי בארץ.

תגובות