אלבומים

Steinways - Gorilla Marketing - 2008

פופאנק אמריקאי פשוט וטוב עם הרבה חוצפה, צחוקים ורגש

מאת ניר קליין. 27-03-2009
Steinways - Gorilla Marketing - 2008

 

מה?!? הוא אמר ש....הוא היה רוצה להרגיש מספיק נוח כדי לאונן במקום העבודה שלו?!??

כן, פנינים כאלו ועוד תוכלו לשמוע רק ב Gorilla Marketing, האלבום השני של Steinways, להקת הפופ-פאנק הכי מגניבה-מצחיקה-מעניינת בשנים האחרונות. הלהקה מבוססת באסטוריה, ניו יורק, ומהווה תוספת ללהקות פופ פאנק מעולות מאותה סצנה כמו The Ergs, The Unlovables ו -Short Attention.

השירים הם סיפורים מחייו הלא יוצלחים של הסולן גארת' מאדן', מסוג הבחורים שכולכן הייתן רוצות לצאת איתו; שלומפר, שאין לו כסף, גר עם אמא, הולך לעבודה רק כשהוא מצליח להתעורר (וגם אז בקושי) ולא מצליח עם המין השני- והכל מתובל במיניות מעוותת וצחוקייה שלא נגמרת.

באחד השירים הוא אפילו טורח לספר לנו איך המה-שמו שלו מזדקף מקנאה ומצביע על החבר של הבחורה שהוא רוצה...  יש כאן תיאור של חיים של אדם שהחברה שלנו מגדירה כאפס, והוא מתאר לנו בדיוק כמו הוא "אפס" ("אני צריך חופשה, אבל אני לא יכול לצאת לחופשה, כי אני בחופשה כבר 28 שנים"), אבל עם המון הומור ואופטימיות- בכל פעם שאני שומע את האלבום הזה אני נזכר לקחת את החיים קצת יותר בקלות.

רוב השירים באלבום לא עוברים את גבול הדקה וחצי, מה שהופך את האלבום הזה ל"אלבום סוכריות"- אתה מנשנש כל שיר ותמיד נשאר טעם של עוד. הסאונד מאוד מלוכלך ולא מיופייף, הגיטרות פשוטות וישירות, בלי משחקים ואפקטים- אוהבי הז'אנר יקבלו בדיוק מה שהם רוצים ישר לפנים. מדי פעם יש איזה סולו מקרטע- כאילו- לא- בכוונה, שמוסיף עוד מימד של כיף לכל החוויה- הסטיינוייז מראים לנו שהם לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות. הבאסיסטית מישל שריל מוסיפה ברוב הקטעים את שירת הרקע שלה שמצליחה להביא את כל הסיפור הזה למקומות מרגשים, נשבע שעל כל הפופאנקיה הזאת יצא לי להזיל דמעה או שתיים.

מי שאהב את גרין דיי והראמונז ופתוח לפופ פאנק חדש שעושה כיף בלב, סביר שיתמכר לאלבום הזה.

תגובות