אלבומים

The Hold Steady – Stay Positive

אלבומם הרביעי של אהובי הפיצ'פורק. רוק פשוט, בלי התחכמויות, ובלי פשרות. מצדיקים את ההייפ.

מאת אסף בן-קרת. 02-01-2007
The Hold Steady – Stay Positive

Hold Steady היא אחת מאותן להקות שחייבות את כל קיומן לאתר פיצ'פורק אשר בוחר בקפידה רבה את הלהקות החשובות של העת הנוכחית ומרים להן את הקריירה לגבהים שלא ייאמנו. הרומן עם Hold Steady החל כבר ב-2004 שהוציאו את אלבומם הראשון והמשיך שנתיים לאחר מכן עם כל אלבום נוסף שהוציאו. הם עשו בחוכמה שחיכו שנה וחצי, כי נכון לכתיבת שורות אלו, האלבום הרביעי שלהם הפך לאירוע מכונן בעולם האינדי האמריקאי בחודשים האחרונים הרבה לפני שיצא לאור והפך ליצירת מופת מבלי שמישהו שמע תו. עד כדי מהומה ובלגן יש סביבם ולהכול יש הסבר.

המוזיקה של הלהקה שאובה ישירות מהרוק הקלאסי האמריקאי של הצאוורון הכחול בשנות השבעים. מעריצי ספרינגסטין זה הזמן להשפריץ. בלי פשרות, בלי התחכמויות, בלי התנשאויות או ניסיונות לספק חוויה אחרת ,הם יורדים אל שורשיו הפשוטים של הרוק הבסיסי והפשוט, אך מנגנים בתשוקה ובכוח רב ומשתפרים מוזיקלית מאלבום לאלבום . אבל כל זה רגיל למדי.

הייחוד שלהם מתחיל ונגמר בקרייג פין, הסולן, הכותב, הלב והמוח. הוא לא בדיוק שר, הוא לא בדיוק מדקלם. הקול שלו מושלם - נמוך, רציני,מריר, מפוכח, זועם, מתרפק ובעיקר מאוד חכם. כל שיר הוא סיפור. המוטיבים חוזרים על עצמם בכל ארבעת האלבומים - מסיבות מטורפות שיצאו משליטה, שוטטות חסרת מעש של נערים ונערות באמריקה, אלימות, אהבות אבודות ומשום מה חזרה עיקשת לנעורים הלא מוצלחים שלו שמעוררים נוסטלגיה חולנית לסבל, ומבט מאוד לא מחמיא על הנוער של היום, שככל הנראה סובל יותר. הכתיבה מושחזת ושנונה ותמיד מרתקת. אין ספק שהוא שולט בכל, אבל מפתיע איזו כימיה טבעית יש לו עם חברי הלהקה המצוינים.

נכון, מדובר בלהקה טרנדית ביותר ועתידם אינו ברור, אבל כל עוד הם בסביבה, הם מצדיקים את ההייפ המטורף וראויים לו. אלבום פצצה.

למייספייס

אלון עוזיאל מוסיף ומפרגן בוואלה

תגובות