אלבומים

The Walkmen - You & Me

the walkmen, הרכב שמוכיח שגם בעצב יש הרבה כיף. You and Me נשנה את העולם.

מאת טל בן-ברוך. 02-01-2007
The Walkmen - You & Me

לאחר פסק זמן מחומר מקורי, בו שיחזרו את האלבום pussy cats של Harry nilsson, חוזרים הווקמן הניו- יורקים לחומרים שלהם. שם האלבום, You & Me, מתחבר למרבית הטקסטים שמספרים על יחסים בין אישיים כאלו ואחרים כמו גם ליחסים של ההרכב עם ההשפעות המוסיקליות הגדולות שלהם (מישהי באיזה בלוג ציינה את אלביס, באדי הולי, רוי אורביסון ובוב מארלי). בנוסף אפשר להניח כי תרומת ההכנסות למאבק בלוקימיה ממכירה מוקדמת של האלבום ברשת, קשורה גם היא לשם האלבום ובעיקר לאמונה של חברי הלהקה ביכולת להשפיע- You and Me נשנה את העולם, קפיש?? אז בואו נתרכז קצת באלבום.

הפתיחה זורקת אותי לחוף מעונן, למסע שמתחיל ואולי כבר נגמר ("הולך בדרך אפר, מסתכל לשמיים, זה כל מה שאני יכול לעשות..."). משהו צולע בגיטרה, חשוף וכנה כמו תחילתו של עצב במוצאי שבת או בסופה של חופשה ("נשאר לי חול במזוודה ומלח בשיניים"), ומייד מכניס אותי לאווירה הסמי- מלנכולית שאני כל כך אוהב במוסיקה של ההרכב הזה.In the new year מגיע, זהו ללא ספק הסיפתח הבלתי רשמי של האלבום. נדמה שגם קולו של  Leithauser Hamilton, סולן ההרכב, נפתח וחיוך דק ושברירי מופיע על פניו, ("אני בדיוק כמוך, לא מצליח לשמוע את החדשות הרעות"..), גם הוא יודע שזה שיר מדהים, ולא בכדי הסינגל הראשון שקדם לאלבום.

אני ממשיך ונע בין בלדות קסומות כמו Red moon עמוס החצוצרות, ו-canadian girl הפשוט והנוגה ("את הבוקר ואני הלילה...אני עדיין אומר שאת שלי, עדיין נאחז"...) לשירים לכאורה "רועשים" יותר, אבל לא פחות נגישים כמו The blue route ההמנוני. האלבום נסגר בשלוש בלדות מרגשות, ביניהן I lost you שמתכתב עם הרוק הקלאסי של ימי האנימלס, ו- If only it were true, שמספר סיפור פשוט וכואב בכנותו על אהבה וספק גדול, אך מה לעשות, אנושי להחריד שמטיל עליה צל- "אל תקראי בשמי, אני רק פה מתוך חלום".

בקיצור, יש בו הכול/ כל מה שאהוב עליי: סאונד עמום וחם, בלדות מעוננות שזורקות אותך ממקום למקום, מגוון השפעות ממוסיקה לטינית ועד בוב דילן, וטקסטים שיושבים כמו שילוב של טחינה גולמית וחציל על האש על קולו של Hamilton Leithauser, שצועק ומוציא את הנשמה, וכואב איתי ימים ולילות.

המייספייס:  http://www.myspace.com/thewalkmen

תגובות