אלבומים

Kora Jazz Trio - Kora Jazz Trio - 2003

האלבום שיעיף אותכם גבוה גבוה. הכל בעזרת ה-Kora

מאת ניר אביבי. 08-12-2008
Kora Jazz Trio - Kora Jazz Trio - 2003

יש צלילים מיוחדים בעולם. צלילים שגורמים לך להתהפנט, להיכנס לטראנס מסויים ולשכוח מהכל. הצלילים של ה-Koraגורמים לכך בוודאות. מדובר בכלי נגינה בעל 21 מיתרים שמקורו ממערב אפריקה והוא עשוי מ-"קאלבש"- סוג של פרי הגדל באפריקה ועור פרה. הנגינה עליו מזכירה את סגנון הנגינה של נגני הפלמנקו והבלוז ומחייבת נגינה על האגודל במקביל לאצבעות. הסאונד של הכלי הזה הוא באמת מדהים ומיוחד ובמוסיקה אפריקאית יש לו ביטוי גדול.

האלבום הזה הוא משנת 2003 ומנגנים בו שלושה מוסיקאים אפריקאיים ענקיים מרחבי היבשת שהתאחדו לטריו הזה: Djeli Moussa Diawara, הגינאי שאחראי על השירה והפריטה על מיתרי הקורה, Abdoulaye Diabaté, הפסנתרן מסנגל שבין היתר גם מנגן עם גדולי המוסיקאים האפריקאים (salif keita, papa wemba ואחרים) ו-Moussa Cissok גם כן מסנגל, כמו האחרים גם הוא בן למשפחת מוסיקאים והוא אחראי על הפרקשנס והתופים האפריקאים. באלבום הם עושים שילוב של ה-"Kora" עם ג'אז ומקצבי סווינג בנוסף לשירה מדהימה ביופייה ורגש אינסופי.

בפעם הראשונה ששמעתי את האלבום התרגשתי נורא, סוף סוף מצאתי אלבום, אחרי הרבה זמן, שבאמת התרגשתי ממנו. מהמילים, מהקצב, מהמוסיקה, מהמשמעות האמיתית של המוסיקה, וכמובן, מה-"Kora". בקיצור, רק כשתשמעו את האלבום הזה תוכלו להבין בדיוק למה אני מתכוון, לכן אני מציע לכם מהר מאוד לשים יד עליו (גם הורדות באתרי שיתוף הקבצים רלוונטיות) וליהנות מאחד מהאלבומים המרגשים והאמיתיים שיצאו.

תגובות