אלבומים

Sébastien Tellier - Politics - 2004

אמן מיוחד שיוצר אלבום שפשוט כיף לשמוע...שוב ושוב ושוב

מאת גבריאלה דוידוביץ'. 20-01-2009

תגיות: אלקטרו, גרמניה, ספרד, צרפת

Sébastien Tellier - Politics - 2004

Politics, הוא אלבומו השני של היוצר הרב גווני Sébastien Tellier. טיילר, שכבר הספיק לעשות לא מעט בשנים האחרונות, החל מחימום Air שגילו אותו, עשיית פסקול לסרט "אבודים בטוקיו" והופעה יוצאת דופן במיוחד לארוויזיון 2008 בייצוג צרפת, מגיש אלבום יוצא מן הכלל.

הסגנון ב-Politics מתבטא בכמה אופנים שונים כמו היוצר עצמו; הוא עושה שימוש בכמה כלי נגינה וסגנונות שונים, שמהולים באלקטרוניקה רכה תוך שימוש שלוש שפות שונות: אנגלית, גרמנית וספרדית. הנימה באלבום אמנם לא נשמעת ביקורתית אך היא מנסה להצביע על כוחו הבלתי מעורר של הממשל ותוצריו. ישנה איזושהי התעוררות תוך נגינה, רצף האמירה מתחזק מטראק לטראק עד לשיר, La Ritournelle שנעשה בשיתוף עם המתופף הניגרי טוני אלן (הידוע בעיקר בזכות עבודתו המשותפת עם פלה קוטי, מייסד האפרוביט). רצועה זו לבדה מצדיקה ומאשרת את כל קיומו של האלבום, שאוגר בתוכו כמה סגנונות יחדיו.

בכדי לספוג אותו בצורה עצומה ככל שניתן, מומלץ להקשיב לכל האלבום בסדרו הכרונולוגי ולאחר מכן לחזור אליו לסיבוב נוסף בכדי לפצח את התכלית אותה רוצה טיילר להעביר. אחרי ששומעים את זה אי אפשר שלא להסתקרן ולבדוק מה עוד הוא יכול להציע.

 

תגובות