אלבומים

Red Hot Chili Peppers - Freaky Styley – 1985

רד הוט צ'ילי פפרס בתחילת דרכם, כשכוחם עוד היה במותנם בתור החבורה החזקה והבלתי מעורערת של חברת הגולשים הקליפורניים בשנות ה-80

מאת גבריאלה דוידוביץ'. 23-08-2009
  Red Hot Chili Peppers - Freaky Styley – 1985

Freaky Styley הוא אלבומם השני של Red Hot Chili Peppers. האלבום לא מייצג את הצלחתם המסחררת בהמשך ואפילו נחשב לגרוע ביותר שלהם אבל זה מה שיפה בו בעיני, מצחיק יהיה לומר שהוא מייצג תמימות הזויה של אותה חבורה, אנתוני קידיס, פלי, קליף מרטינז והלל סלובק הישראלי שבהמשך כנראה שאיבד את תמימותו ומת ממנת יתר.

אפשר להרגיש את חבורת הבנים הצעירה בהתרגשות לנסות לתת את כל מה שיש להם בלי סדר מסוים. השם מייצג במדויק את מה ששומעים, סגנונות שונים ובלגן אחד גדול וזה הכיף בלהקשיב לדיסק הזה. ניתן ממש לדמיין חבורה צעירה אחרי תקופת התיכון מתאמנים באיזה "ג'ארג'" ביתי על כל הרעש שהם יכולים להפיק. השימושים החוזרים בהמשך של הלהקה בקולות ילדים, הזיקה לניו אורלינס, וערבוב הפאנק עם רוק מתבססים כולם באלבום הזה. הם משדרים כל מה שמעניין גולשים אמריקאים צעירים בשנות ה-80, סמים, קעקועים, שיער ארוך, פרובוקטיביות וסקס. בתקופת המרדנות המתבגרת האלבום הזה סימל עוברי את נקודת הפתיחה וגרם לי להתאהב רשמית בלהקה ובסגנון המתלווה לכמה שנים טובות, פשוט כיף לשמוע ולהיזכר שפעם הם עוד היו עושים דברים כאלה.

תגובות