אלבומים

Four Tet – Rounds – 2003

עוד אלבום חורף מצוין שמצליח לעשות לי נעים באוזן

מאת ליאור שיינברגר. 26-11-2008
Four Tet – Rounds – 2003

יש פעמים בהן האורך כן קובע, 45 דקות ו-22 שניות בדיוק הן משך הזמן שבו מתנגן האלבום המעולה הזה מתחילתו ועד סופו- לא ארוך מידיי, לא קצר מידי. מדויק.

עכשיו, כשבחוץ נעשה יותר קר, הימים מתקצרים להם והערב מגיח מוקדם מהצפוי, זה הזמן המתאים ביותר להכניס את האלבום הזה למערכת ולהרשות לעצמכם להיסחף עם המוסיקה הזו: בליל של צלילים, מקצבים והרמוניות שעושים אמנם אי-סדר בתוך עור התוף אבל כעבור 45 דקות ו-22 שניות אתם מבינים שעברתם חוויה מכוננת.

סוד הקסם של פורטט, או בשמו האמיתי קירן האבדן, טמון ביכולת המדהימה הזו לאסוף צלילים שכביכול נשמעים שגרתיים, כמו צליל שניתקל בו ברחוב (למשל, נקישה על צינור) ולחבר אותם בתבניות ומקצבים ליצירה שלמה ואחרת שמאתגרת את המאזין וגורמת לו להשאב למסע מפותל בנבכי המוסיקה. את פורטט מאוד קל לאהוב ובאותה מידה גם קל לשנוא, נתקלתי בלא מעט אנשים שטענו שהמוסיקה מונוטונית מידיי ומשעממת אחרי כמה דקות. אני מצידי, חושב שמדובר באלבום שכל כולו כיף טהור.

כבר דיברתי בעבר על השיגעון הזה שלי לסווג אלבומים לפי עונות השנה, Rounds הוא אלבום חורף אופטימאלי. רצועות כמו Unspoken ו-My angel rocks back and forth גורמות לי לשכוח מעצמי לכמה דקות טובות ופשוט לתת למוסיקה להעיף אותי וקטע כמו Slow jam שמפתיע פתאום עם צלילים של ברווז אמבטיה מצייץ, מצליח לעורר אצלי חיוך. כל מה שצריך הוא לעצום עיניים, להישען אחורה ופשוט ליהנות, לפחות במשך 45 דקות ו-22 שניות בדיוק.

תגובות

  • מסכימה עם כל מילה...

    אשכר, 26-11-2008 22:41