אלבומים

One Ring Zero – As Smart As We Are – 2006

One Ring Zero החליטו להפגיש את ספרות עם המוזיקה ואתם חייבים לשמוע את התוצאה

מאת נתנאל שרצר. 14-11-2008
One Ring Zero – As Smart As We Are – 2006

מה משותף לפול אוסטר, מרגרט אטווד, דייב אגרס וג'ונתן לתם? כולם סופרים ידועים שכתבו ספרים ורומנים רבי מכר שמצליחים בכל העולם. טוב, את זה כנראה כבר ידעתם. מה שכנראה לא ידעתם זה שכולם תרמו ליריקה משובחת לפרויקט של להקה מברוקלין העונה לשם One Ring Zero (ובקיצור ORZ). הפרויקט הוא אלבום מיוחד במינו שנקרא As smart as we are המכיל בתוכו שירים שכתבו מיטב הסופרים האמריקאים, כאשר ג'ושוע קמפ ומייקל הרסט, חברי הלהקה מלחינים כל שיר.

הז'אנר שהודבק ללהקה על ידי המגזינים שונים מאז צאת האלבום הוא "רוק לירי". "רוק לירי" היא , על פי הגדרת אותם מגזינים, מוסיקת רוק בעלת טקסטים ספרותיים, שמטרתה לגרום למאזינים להתעניין בכותבי המילים, לרוב סופרים ידועים, ושאר כתביהם. לטענתם, הטקסטים עצמם הם מה שמבדיל בין הז'אנר של הרוק לירי לסתם פופ. ג'ושוע קמפ ומייקל הרסט אומרים שהאתגר במוזיקה הוא להלחין טקסטים שלא בנויים כמו השירים אליהם אנחנו מורגלים בצורה הקונבציונאלית של בית-פזמון-בית. זה מה שהופך את השירים ליותר מעניינים.

הלהקה משתמשת בכלי נגינה לא סטנדרטים כמו קלביולה, אקורדיון, בנג'ו, טרמין ומשרוקית צד. השימוש בכלים אלו היא אחת הסיבות ש-ORZ הם ממש לא כמו כל להקה שתשמעו היום. צלילים כאלה הם נדירים משום שהכלים שברשות הלהקה קיימים אך ורק במספרים מצומצמים מאוד.

הלהקה התראיינה ב-2006 בחדשות ABC . במהלך הראיון תוכלו להצטייד בפיסות אינפורמציה מעניינות נוספות על הלהקה, הכלים המיוחדים בהם הם מנגנים ואפילו בביצוע של השיר Radio שנכתב על ידי הסופר דניאל הנדלר.

הרשימה המלאה של הסופרים שלקחו חלק בכתיבת האלבום:

Jonathan Ames, Margaret Atwood, Paul Auster, Michael Chabon, Clay McLeod Chapman, Dave Eggers, Amy Fusselman, Neil Gaiman, Myla Goldberg, Ben Greenman, Daniel Handler, A.M. Homes, Denis Johnson, Lawrence Krauser, Jonathan Lethem, Rick Moody, Aaron Naparstek, Darin Strauss

תגובות

  • נראה לי.....

    שהג'ירפות היו עושים את זה יותר טוב

    layE, 15-11-2008 06:12