אלבומים

Various Artists - Lead With The Bass 2 - 1996

הקשיבו לאוסף זה. הדרך היעילה ביותר להבין מה זה UK DUB

מאת ברק הלר חיון. 17-11-2008
Various Artists - Lead With The Bass 2 - 1996

DUB הוא סוג של מוזיקה אבל הרבה יותר מזה הוא פשוy רגש. DUB זו כבדות באסית עמוקה ועמומה עם אפקטים של סאונד שנעים בין המציק למהפנט ומתיישבים בול במהפנט. רגאי בלי הגיטרה.

UK DUB הוא הדאב האנגלי. הוא מה שקרה כשהפליטים הג'מייקנים שטפו את אנגליה ברסטה וייב כבד. הוא מה שקרה כשהאנגלים הלבנבנים נפגשו עם הפליטים והזינו אחד את השני. הוא מה שיצרו מתחילת שנות ה90 אנשים עם וייב ראסטפרי כבד משולב עם חשיפה מלאה למוזיקה אלקטרונית עדכנית.

lead with the bass 2 הוא החלק השני בסדרת אוספים (הראשון יצא לפני השלישי יצא מתישהו השנה) שמציגה מספר קטעים של UK DUB. רובם נעשו באיזור בריסטול. כולם נעשו באנגליה. בשנת 1996 יצא האוסף הזה כשהעותקים הוינילים של הקטעים שבו כבר נפוצו לכל עבר. האלבום, שהיה אצלי עוד כקלטת, מציג כמה סאונדסיסטמים מצוינים בקטעים שקשה למצוא במקומות אחרים .

במסורת הדאבית כל שיר מופיע פעמיים. פעם אחת בצורתו הרגילה. ובפעם השניה מיד לאחריו ה VERSION שלו. מיקס דאב הוא אף יותר כבד. כשהשירה נעלמת תחת אפקטים קשים והמוזיקה מופשטת לצורתה הגולמית. לUK DUB יש ביט. הוא רקיד בצורה בלתי נסבלת. קשה נורא לא לזוז כששומעים אותו. הוא באסי בצורה מחרידה. הבטן עשתה וווו וווו עוד הרבה לפני שהומצא הדאבסטפ.  והוא מורח לך חיוך טיפשי על הפנים. כבד כמו הסנסימיליה המסריחה ביותר.KILMANJARO של IRATION STEPPAS  תמיד מביא אותי לסף דמעות של אושר.מוזיקה לנשמה ולבטן.

שבו הכינו משהו ותתכוננו לצלילה עמוקה ומלאת משמעות. UK DUB במיטבו בטעימה שמסבירה מה כל כך כיף בז'אנר הזה.

תגובות