אלבומים

Bonnie "Prince" Billy - Superwolf - 2005

הנסיך נותן את המוזיקה שנוגעת בדיוק איפה שצריך. אלבום שקט, מקסים ונוגע. לימי החורף הקרים או הצטננות בשמש

מאת גלית להב. 19-11-2008
Bonnie

את השיר "Bed is for sleeping" שמעתי ממש במקרה ברדיו בשעה מאוחרת וישר נדלקתי. קניתי את האלבום והוא נשאר, אחרי תקופת חרישה לא קטנה, בין המדפים. כשהתחלתי לעשות את תכנית הרדיו "מיידעל'ה" צצו שירים מתוך האלבום בפלייליסט והחזירו אותי אחורה. האלבום מתנגן לי ב-MP3 כבר מעל לשנה ומצליח כל פעם למצוא את דרכו היישר למקום הנכון והטוב. הוא נעים וסוחף, כמעט אקוסטי כשה"נסיך" המוכשר מנגן בקולו הנעים על כל המקומות הנכונים.

מדובר בבחור קירח ומשופם, לא מה שמצפים מסולן מוצלח שהוציא 12 אלבומים בעשור האחרון. כולם מעולים אבל אני תמיד חוזרת לאלבום הראשון שהכרתי. Superwolf הוא אוסף של שירים יפים אחד אחד, שמסתיים מבלי שתשימו לב שכבר נוגנו 11 רצועות שלמות. "My Home Is The Sea" פותח את האלבום ומשקיע קרוב ל-6 דקות נהדרות שמכניסות לאווירה שקטה ונעימה. משם השירים מתגלגלים בצורה מושלמת לרצועה אחת שלמה של נוגות, עונג וכישרון.

מבחינתי מדובר בפנינה שטוב שלא התמסחרה (וגם ככה לא מתאימה למיינסטרים). ה"נסיך" שומר על פרופיל נמוך, שקט וסוחף. המילים מרגשות (בעיקר בשיר שסוגר את האלבום - "I Gave You") ומשאיר הרבה טעם של רצון לשמוע אותו שוב... ושוב.

תגובות