אלבומים

Krufty Kuts - Back To Mine - 2008

עוד אוסף בסדרה המיתולוגית שמציג את כל האלמנטים שמרכיבים dj טוב, עם המרכיב הנוסף שהופך dj למעולה, יכולת מיקסוס מרשימה

מאת נדב אגמי. 03-11-2008
Krufty Kuts - Back To Mine - 2008

"הסכין הוא הנשק האחרון שמלמדים אותך". כך מספר הרוצח השכיר ליאון לחברתו בת ה-12 בסרט שנושא את שמו. בעשר השנים האחרונות אני מתקלט. ואם תהיתם למה כל כך הרבה אנשים רוצים גם, אני אגלה לכם. זה בגלל ההיי שאתה מקבל פעם ראשונה שאתה מושיב שני קטעים ביחד למיקס ארוך - אתה עם אוזניה אחת על האוזן, השניה על הראש, שני הקטעים מנגנים כמו טרק אחד, אתה מהנהנן עם הצוואר קדימה ואחורה: זהו. אתה DJ...

 

אז זהו שלא. בניגוד לטעות המקובלת - ללמוד BEATMIX זה אומנם שלב חשוב בהתפתחות אבל לחלוטין לא השלב החשוב בה. הרבה לפניה נמצאים (הסדר חצי אקראי): רגש, טעם, תזמון, אהבה למוזיקה ואנשים, דרייב, יצירתיות, גרוב, מקוריות ועוד. כל אלו הם בדיוק המרכיבים הנמצאים באוסף האחרון בסדרת BACK TO MINE המיתולוגית של DMC שנערך ומוקסס על ידי דינוזאור הברייקביט - Krafty Kuts.

 

למי שלא מכיר, מדובר בסדרה שבה אמנים מציגים את הטעם הפרטי שלהם, טעם שהוביל אותם להיכן שהם היום. ובנוגע ל-krafty kuts מדובר במילה אחת: Fאנקי. עם דגש חזק ב-F. ההאזנה הראשונה לסט הזה היתה אחד מהרגעים המענגים של של 2008 מבחינתי. ואם נעזוב לרגע את בחירת הקטעים (אליה נחזור עוד רבע פסקה), אני חושב שהכי התרשמתי מיכולת המיקסינג של מר קאטס: מדובר במיקסוס בוגר, חד, פשוט, ומקסים. לא תמצאו פה משהו שטכנית הוא קשה או מורכב, אלא מיקסים קטנים ומקסימים שגורמים לך להגניב איזה WOOOO קטן בראש כל פעם.

הסט נפתח בקטע Pork Pie Stride של הSharpshooters שישר זורק אותך לאווירת קיץ חם ומזיע בגטו (לא הזה שלנו - הזה המגניב). משם יוצאים לשעה ושש דקות הכי כיפיות וגרוביות שיש. עוצרים בדרך אצל Massive Attack עם Any Love מ1988, אצל הIncredible Bongo Band, פול הארדקאסל, Nas (גם אני לא מת עליו בדרך כלל אבל שיר מגניב דווקא...) וכמובן קטעים של קראפטי בעצמו. מעדן.

ככה, לדעתי לפחות, צריך להישמע MIX-CD. מומלץ לכל בן אדם עם טיפה SOUL בנשמה.

תגובות