אלבומים

King Crimson - red - 1974

אלבום מופת שכל צלילה אליו היא מסע לארץ לעולם לא

מאת חן הרלב. 01-01-2011
King Crimson - red - 1974

תארו לעצמכם אלבום הזייתי שמכניס אתכם לסרט שבו התפאורה לא מפסיקה להשתנות ולהתפתח. סרט שבו אין חוקיות , אמצע, סוף או התחלה ואולי אתם בכלל בתוך כמה סרטים בו זמנית. קשה לכם לדמיין ? תשמעו את האלבום RED מהתחלתו ועד סופו בווליום גבוהה ותהיו חלק מהמסע לארץ לעולם לא שבה לא יודעים אף פעם היכן אנחנו נמצאים. איזה כיף !

האלבום RED הוא אלבום המשלב רוק פרוגרסיבי עם מלודיה ופסיכודליה שנעשה בגאונות, אך זה לא מה שעושה אותו מדהים, מה שעושה אותו מדהים זה השילוב של כלי הנגינה המסורתיים עם הרבה כלי נשיפה הכוללים סקסופון,אבוב וקורנית בצורה שמאוד מעמיסה על האוזניים והתודעה, אך מדובר על עומס שנשמע טוב כל כך ושרק גאונים מסוגלים לגרום לו להישמע כך.

האלבום פותח בקטע Red שהוא קטע רוק פרוגרסיבי טכני וקלאסי ומשם ממשיך לשיר Fallen Angel שיר מלודי אגדתי שמזכיר לנו קצת את אותם השירים המלודיים מאלבומם הראשון של הלהקה. השיר נפתח בצורה רגועה ומתפתח אט אט לחגיגה עמוסה בכלי נשיפה. השיר השלישי One More Red Nightmare הוא שיר פרוגרסיבי גאוני אשר מנצל את מקסימום הקיבולת השמיעתית\תודעתית וממחיש שבאמת ישנן שתי אונות במח. השיר עמוס במקצבים שונים ומתחלפים, עמוס בכלי נגינה שונים באותן נקודות זמן ופשוט יוצר עומס שעושה לך טוב וזורק אותך למקומות אחרים. לשיר הזה אתה לא יודע איך לרקוד לקצב ואם קיים דבר כזה בכלל בשיר ואם הייתה צורה לרקוד את השיר הזה היא הייתה מאוד מוזרה.

האלבום נחתם בשיר Starless שעליו אנחנו לא נדבר ונשאיר לכם את התענוג לעוף איתו לארץ לעולם לא.

תגובות