אלבומים

Grateful Dead - Ladies and Gentlemen - 1971

מארז מרובע שמציג את הלהקה בצורתה הבלוזית והגשמית ביותר

מאת ברק חיימוביץ'. 07-10-2009

תגיות: Grateful Dead, 1971, Ladies and Gentlemen

 

 

הבית הראשון של הגרייטפול-דד היה באופן טבעי בסן-פרנסיסקו ובייחוד הפילמור ווסט והווינטרלנד שבבעלות ביל גראהם האגדי. במקום השני ברשימה, גם מבחינת כמות ההופעות וגם מבחינת האהבה העצומה של הדד-הדס מהחוף המזרחי, תמיד הייתה ניו-יורק, ובסוף ה-60 ותחילת ה-70, הפילמור איסט של גראהם היה ה-מקום.

לכן זה היה טבעי שכשגראהם החליט לסגור את הפילמור איסט באביב של 1971, יהיו אלו הדד שיעשו את זה בראן מטורף של חמש הופעות, יום אחרי יום.

1971 מכונה לעיתים "שנת מעבר" בהיסטוריה של הדד, אחרי שמיקי הארט עזב אותם לתקופה מסויימת ופיגפן כבר התחיל לראות את הסוף (הרופאים לפחות ניסו להראות לו, אבל הוא המשיך לשתות). זו גם השנה שאחרי הצלחות האולפן הגדולות "וורקינגמנ'ס דד" ו-"אמריקן ביוטי" שהראו שהלהקה יודעת גם לכתוב שירים ואפילו, רחמנא ליצלן, לשיר אותם

 

 

האוסף הזה ובו ארבעה דיסקים עם המיטב מאותן חמש הופעות הוא אחת הדוגמאות לגרייטפול דד בצורתה הבסיסית, הבלוזית והגשמית ביותר והלהקה נשמעת מהודקת סביב הבס האקסטרה גרובי של של פיל לש והגיטרה הרוקנרולית של גרסיה. זה לא שאין ג'אמים חלילה, פשוט לא ארוכים וספייסיים כמו שהדד הרגילו את הקהל לפני ואחרי השנה הזו (דארק סטאר של 13 דקות בלבד...).

מומלץ ביותר לסקרנים ולמתקדמים כאחד.

 

תגובות