אלבומים

Various Artists - Verve Remixed Vol.4 - 2008

ג'יימס בראון על ספידים, מהירות הלהט של נינה סימון מתגברת והדמעות של דיאנה וושינגטון עדיין נשמעות מעולה בגרסתן החדשה- אלבום רמיקסים רביעי ומשובח לכמה מאגדות לייבל הג'ז VERVE.

מאת קרן פרלה. 20-10-2007
Various Artists - Verve Remixed Vol.4 - 2008

נדמה כי המוסיקה נמצאת היום במגמה של חזרה למקורות. גם בז'אנרים החדשניים ביותר, ניתן למצוא חלקים משיר עבר כזה או אחר, שזורים להם באופן כלשהו בין אם בקאבר, סימפול, או מבחינת ההשפעות של מוסיקאים האחד על השני. אז אם בהווה טמון לו העבר, למה לא לתת לעבר טעימה מהעתיד שלו, במיוחד כשהניסיון אכן מעלה מטעמים משובחים.

שירים כמו "Everybody loves the sunshine" ו- "Evil ways" מקבלים שדרוג ביטים ומהירות קליל שהופך אותם להמנוני בוקר שכיף לפקוח את העיניים לצליליהם.

דיאנה וושינגטון ממשיכה עם  הים של דמעות שלה בתוספת ביטים עדינים ברקע של "Cry me a "river, שמצליחים להוסיף ועדיין לא לגרוע מהיופי של השיר, כפי שקורה גם ב" "Tenderly של אניטה אודיי ו"Tea for two" של שרה וואהן.

הלהט של נינה סימון משתדרג ומתגבר במהירות שלו ב " Take Care Of Business " וכך גם השמחה שלה ב "Gimmie Some".   

ג'יימס בראון ומרלנה שאו מתחדשים עם מעטה פ'אנקי אף יותר מהמקור ב"There was a time" ו "California Soul" שהוא אחד החזקים באלבום.

"Bim Bom" ו "Dilo como yo" מקבלים עושר של כלים וצלילים ואת האלבום חותם בנעימים ובטעם של פעם "I get a kick out of you" של אלה פיצג'רלד.

זהו אוסף הרמיקסים הרביעי שמשחרר לייבל הג'ז VERVE, בו כמה מאגדות הלייבל עוברות שדרוג בשיריהן, ברמיקסים תחת ידיהן המיומנות של Diplo, Cinematic Orchestra, Truth and soul ועוד. השירים המקוריים לא עוברים שינוי דרסטי, אלא  שדרוג סאונד חדשני והוספת כלים וביטים שרק מחמיאים להם והאגדות הנצחיות נשמעות רלוונטיות מתמיד.

תגובות