אלבומים

Avishai cohen- after the big rain - 2008

אלבום קסום המערבב בעדינות וצניעות ג'ז ומוזיקה אפריקאית

מאת אורי בנקהלטר. 07-10-2008
Avishai cohen- after the big rain - 2008

דבר ראשון, חשוב לציין שמדובר באבישי כהן החצוצרן ולא באבישי כהן הבסיסט, מה שעלול ליצור בילבול הרבה פעמים.

אבישי נחשב לאחד ממוזיקאי הג'ז המצליחים בניו יורק, גאווה ישראלית, הדור החדש של המוזיקאים. הוא חלק מההרכב Third World Love, הרכב שהתחיל איזושהיא תפיסת ג'ז חדשה של דור המוזיקאים הצעירים בישראל. ההופעות שלהם היו נחשבות למשהו אקסטטי שאסור לפספס. זהו אלבום הסולו השני שלו עד כה, אלבום שיוצר עולם קטן ואחר, משהו שונה ומיוחד. האלבום נע בין קטעים רגועים , נעימים ומלטפים ועד לאקסטזות שנשמעות כמו ג'ימי הנדריקס על חצוצרה.

באלבום מתארח ליונל לואקה, זמר אפריקאי ששר ומנגן כמעט בכל האלבום ומוסיף לו בדיוק את הEdge שהיה צריך, החיבור בינו לבין אבישי מושלם. השילוב הזה של המוזיקה האפריקאית עם הג'ז יוצר משהו חדש ומעניין, כאילו מעדן ומאזן את שני הצדדים. למרות שהאלבום מלא בחיפוש ואספרמנטליות המאפיינים את אבישי ,הוא לא בורח למקום בלתי נגיש שמיועד לנגנים אליטיסטים אוונגרדים אלא דווקא פורץ את הג'ז המסורתי ומתחבר יותר לאוניברסלי,  יש לו את הביטחון לדבר את השפה שלו, הוא כבר לא צריך להוכיח שום דבר.

האלבום בורא מין זמן ומקום חדש לגמרי ומצליח לקחת אותך למסע לכל אורכו. יצירה של אמן אינדיבידואלי שמצליח להמציא ולא לחקות. ממש לא אלבום שמיועד לאוהבי הג'ז בלבד.

תגובות

  • בעברית צחה: מאסטרפיס

    גרוביו, 07-10-2008 20:00