אלבומים

Los Caparos – Rasta Vasily - 2007

שמונה חברים, עולים מחבר העמים וצברים ישראלים, שמצליחים ליצור אלבום בכורה שכולל רוסית, עברית ואנגלית, אבל מדבר בעיקר בשפה אחת - שפת המוסיקה

מאת יוסי חלילי. 03-10-2008
Los Caparos – Rasta Vasily - 2007

למרות שהאלבום הנפלא הזה הוא יבול של סוף השנה הקודמת ( יצא רשמית באוגוסט 2007, או בעברית - חודש אב תשס"ז), נדמה שניתן לשייך אותו דווקא לזו הנוכחית די בקלות. חבלי לידה לא קלים והסתגלות איטית משהו של האוזן הישראלית לטקסטים ברוסית הביאו לכך שהשם "לוס כפרוס" מתחיל להישמע יותר ויותר רק בזמן האחרון. אולי זה הביצוע המחודש והמוצלח ל"נכון להיום" (של זהר ארגוב  במקור) שתרמו החברים לאוסף "עבודה עברית", ואולי דווקא מזג האוויר החמים שמתחבר כל כך עם המוסיקה שהם מנגנים, אבל הקיץ האחרון היה ללא ספק הקיץ שלהם.

שמונה חברים, עולים מחבר העמים וצברים ישראלים, שמצליחים ליצור אלבום בכורה שכולל רוסית, עברית ואנגלית, אבל מדבר בעיקר בשפה אחת - שפת המוסיקה. הרגאיי השמח והמגוון שלהם (סקא, רוטס, דאב ואפילו ג'אנגל) יגרום לכם לזוז ולחייך אוטומטית, גם מבלי להבין את כל המילים, הודות לשילוב ומינון נכונים של גיטרות, כלי נשיפה ויחידת קצב מעולה. נושאי השירים מעורבים גם הם, ונעים בין התבדחויות על כסף, מתוקים ובעיות מעיים ובין אהבה (בזוג או בשלישייה) וזהות חברתית שנובעת מההדפס על החולצה. ועם זאת, נדמה שהמסר המרכזי שעובר מהאזנה ל"ראסטה ואסילי" הוא שצריך פשוט ליהנות ולא לעשות עניין מכל דבר, שכן קצת פתיחות מחשבתית והסתגלות מביאות בדר"כ לתוצאה טובה. ארק למשל, יכול להוות תחליף מצויין לוודקה. אצל החברים מ"לוס כפרוס" זה עבד יופי.          

תגובות