אלבומים

מייק אשכנזי - סוכריות - 1987

אלבום שלוקח אותנו למסע חזרה בזמן

מאת ליאור שיינברגר. 01-10-2007
מייק אשכנזי - סוכריות - 1987

אחת ההנאות הקטנות ביכולת לפקוד תחנת רדיו לעיתים קרובות היא האפשרות לחקור מוסיקה לעומק.  אנו, השדרנים, תמיד תרים אחרי מוסיקה נוספת שתעשיר את עולמנו המוסיקאלי ולפעמים המסע הזה אחר הצלילים הטובים לוקח אותנו למסע בזמן.  ב-1987 הייתי בן 5 וספק אם היה לי טעם מוסיקאלי איכותי. למזלי, באותם שנים שלטו בעולם המוסיקה תקליטי הוויניל המשובחים והפטפונים שבשעה טובה מתחילים לחזור בימים אלה לאופנה. בפסח הקודם, במהלך ניקיון יסודי, מצאתי לפתע על אחד המדפים, את התקליט המופלא הזה, מעלה אבק. משהו בשם האלבום, יחד עם התמימות שבעטיפה הצליח לדבר אליי והחלטתי לבחון אותו לעומק. להיתקל ביוצר לא מוכר זו חוויה מאתגרת, ניגנתי את התקליט ונתתי לצלילים לעטוף אותי. הקטע הפותח את האלבום - Devils May Cry מצליח לרתק את המאזין כבר על השנייה הראשונה עמוס בנגיעות רוק מתקדם, טיפה פסיכדלי שגולש בקווים ברורים וסולידיים עד סיום הקטע. שאר הקטעים באלבום הזה הם להיטי רוק שמזכירים את כל הלהקות הטובות שפעלו בארץ ובארה"ב באמצע שנות השבעים ועד סוף שנות השמונים המוקדמות.החלטתי לחקור מעט אודות היוצר, וגיליתי שהאלבום המיוחד הזה הוקלט במשך 5 שנים תמימות בין 1982 ל-1987 על ידי מייק אשכנזי, שהצליח להיות מעורה כמעט בכל הפקת רוק רצינית שהתרחשה בארץ כבר משנות ה-70 ובין השאר הספיק לשתף פעולה עם ג'וזי כץ, יואב קוטנר, 'דודה', 'זינגלה' ורבים אחרים. לסיכומו של עניין, לא מדובר באלבום מבריק, אך בהחלט כיף לתת לו לקחת אותנו המאזינים, ברכבת אקספרס ישירה אל העבר.

תגובות

  • נדמה לי שאמא שלי רכשה

    בשנה שבה הוא יצא, אבל אין לי מושג איפה הוא בימים האלה.. יש לך אולי מושג איפה אני יכולה לרכוש אותו שוב ? הוא עבר דגימה ל-CD ? או נשאר בוויניל ?

    קרן, 24-01-2009 04:29

  • קרן היקרה, עד כמה שאני יודע

    האלבום מעולם לא עבר דגימה לסי.די ונשאר בגדר תקליט וויניל בלבד. הרומנטיקה של המחט שעוברת מעל התקליט הישן עדיין לא פגה ואפילו רק מוסיפה לקסם של האלבום הזה. באם תרצי, ב-8.2 יום ראשון תוקדש תכנית הספיישלים של 'קול הקמפוס' למייק אשכנזי ואני אישית יכול להבטיח לך שננגן בה שני קטעים שלו. אז אמנם לא מדובר באלבום שלם, אבל בהחלט מדובר בהיזכרות מרעננת במי שהיה לא פחות מיוצר גדול.

    שיינברגר, 01-02-2009 03:20