אלבומים

Kutiman - Kutiman - 2007

אם לגרוב יש אמא ואבא, הם מסתתרים באלבום הזה.אלבום משובח שפשוט לא נמאס

מאת ליאור שיינברגר. 01-10-2008
Kutiman - Kutiman - 2007

כמה פעמים קרה לכם שהכנסתם אלבום למערכת, התחלתם להאזין לו ומצאתם את עצמכם מחייכים מאוזן לאוזן בתחילתו כשפתאום, אחרי כמה שירים, איפשהו באמצע הדרך, משהו כבר לא עושה לכם את זה ? במקרה הטוב, אתם נתקעים עם כמה להיטים שמצליחים לחפות על אלבום בינוני. במקרה הרע, אתם זורקים את הדיסק על המדף ושוכחים ממנו. כאן ממש עובר הגבול בין אלבום משובח לאלבום שהוא נפילה. למזלי הרב, אלבום הבכורה של קותימאן בהחלט משובח. למעשה, הוא כל כך משובח עד שאחרי אינספור האזנות הוא פשוט לא נמאס.

באלבום הבכורה המשובח שלו, לוקח קותימאן Fאנק וגרוב ומשלב אותם בדרך שמצליחה לגרום לצמרמורת נעימה בעור התוף ולתזוזות אגן בלתי רצוניות. אני מאזין לקטעים השונים ומוצא את עצמי מחפש ללא הצלחה דרך לשייך את האלבום לסוגה מסוימת. מאחר ו'מגניב' הוא עדיין לא ז'אנר, אני מתייאש ומתמסר לצלילים העשירים.  מדובר באלבום שמצליח לרתק אותי מתחילתו ועד סופו וניכר שהושקעו אהבה ונשמה בכל אחד מהקטעים בו. זה השתלם.על מנת להוסיף לחגיגה הזו, מתארחים באלבום גם אלרן דקל (פאנקנשטיין) וקרולינה שמצליחים להטיס את האלבום לגבהים חדשים.

אבל אני לא היחידי שמשוכנע כי מדובר בחתיכת כישרון, בלייבל הגרמני Melting Pot זיהו את הפוטנציאל והאלבום מופץ בכל העולם. שורה תחתונה: אם לגרוב יש אמא ואבא, הם מסתתרים באלבום הזה.

תגובות

  • אכן אלבום מעולה אחלה גרוב

    פרלה, 02-10-2008 20:23