אלבומים

Maceo Parker - Roots & Grooves (Live) – 2007

תנועה נוצרת מהעברת אנרגיה ממקור אחד לשני. או מהאזנה לדיסק מקפיץ במיוחד של מייסיאו פרקר. הפרטים בפנים

מאת דניאל רודשטיין. 23-09-2008
Maceo Parker - Roots & Grooves (Live) – 2007

ביקורת זו יכלה להיות בקלות מתכון מוצלח להעלאת המורל הלאומי בקרב אלו שממררים בבכי אל מול החדשות הקשות מדי יום, המתבאסים מהשעמום הנורא או שבורי-הלב הסדרתיים, אבל האמת היא, שכל שברצוני לעשות, הוא לגרום לכל אחד מכם לחייך קצת, ממש קצת, לא בהכרח להבטיח שחצי מהכוס תתמלא יש מאין. רוצים לדעת איך? פשוט חייגו מ-י-י-ס-י-א-ו.

מייסיאו פרקר הוא סקסופוניסט מנוסה ופופולארי בקרב מאזיניו כבר שלושים שנה. הנגן שליווה גדולים כמו ג'יימס בראון, ריי צ'רלס ואחרים מופיע על במות בלי הרף תוך כוונה ברורה אחת: להזיז את הקהל משמאל לימין, מלמטה למעלה. לאלו מכם שלא מכירים את עולם הפאנק עם הסאונד העבה והאווירה החיובית - פרקר הוא תחנת פתיחה מעולה. הדיסק הנדון, Roots & Grooves הינו הופעה חיה של מייסיאו ושלל נגנים מוכשרים נוספים שבה כל שיר הוא סוכרייה קופצת וכל כמה דקות כפות הרגליים שלך מתחילות לנוע למרות שבאותו רגע העצבים שלך היו עסוקים במשהו אחר. זה קורה אוטומאטית. פשוט ככה.

חובה לציין את העובדה שיחסית להופעה החיה, הסאונד פשוט מעולה וניתן להבחין בכל צליל ובכל התנשפות קטנה שבוקעת מהסקסופון של פרקר. כשהייתי קטן יותר, אהבתי לצאת למועדונים ולרקוד 'האוס' כאילו אין מחר. זה היה נחמד, אבל בחזוני אני מדמיין מועדון שמנגן רק פאנק, ומוטב של פרקר וחבריו, שפשוט יודעים איך להרקיד אותך, לא משנה מה מצב הרוח כרגע.  יפה עשה פרקר בדיסק הראשון מתוך שניים וביצע שירים של ריי צ'לרס בגרסאות מדהימות ומרגשות. אם ריי היה חי, היה בטח עולה לבמה ומחבק אותו חזק חזק - ואז בטח היה נשאר לדיסק השני והמפוצץ, יורד לקהל ורוקד כאילו אין מחר. עוד לא השתכנעתם? עדיין בוהים בקיר בתסכול? תעשו לעצמכם טובה קטנה, שימו את הדיסק עכשיו בנגן ותאזינו לקטע ‘Shake everything you got'. אם לא תחושו תזוזות אוטומטיות לאחר מספר שניות לא קוראים לי דניאל רודשטיין.

תגובות