אלבומים

Deerhunter - Microcastle - 2008

ברדפורד קוקס נמצא בפרץ יצירתיות מטורף, בנוסף לאלבום בכורה בפרוייקט סולו הוציא שני אלבומים משובחים תוך שנתיים עם להקתו Deerhunter. גם החדש לא מאכזב

מאת אמיר עטר. 24-12-2007
Deerhunter - Microcastle - 2008

ברדפורד קוקס נמצא בפרץ יצירתיות מטורף, לא רק שהוא מוביל כרגע את להקת Deerhunter לתקופה מוצלחת בה היא זוכה לשבחים רבים עם שני אלבומים משובחים תוך שנתיים. קוקס גם מצליח ללהטט פרויקט צד בשם Atlas Sound, שם הוא מנפיק אלבומים ו- E.P.s בקצב מסחרר.

ב-2007 הוציאו Deerhunter את אלבומם השני Cryptograms ששילב השפעות פסיכדליות נוסח סוף שנות השישים בניחוח פינק פלויד בתקופת סיד בארט עם סאונד גיטרות עדכני יותר השואל את חומת הרעש הלבן מלהקות Shoegaze כמו My Bloody Valentine ו-Ride. Cryptograms אינו אלבום מאד נגיש מכיוון שהוא מכיל לא מעט התפרצויות דיסטרושן והמון אפקטים שעוטפים את שירתו של קוקס והופכים אותה למעין פִּירֵה אודיופוני מהביל.

במהלך השנה מאז יצאת Cryptograms התרחשו מספר דברים שהשפיעו על האלבום החדש. Deerhunter השתתפו בסיבוב הופעות משותף עם Animal Collective, קיבלו חוזה הפצה בלייבל 4AD ו-Atlas Sound הוציאו את אלבום הבכורה שלהם. עצם העובדה שברדפורד קוקס קיבל פורקן להרפתקנות הנסיונית שלו באלבום (המצויין) של Atlas Sound בתחילת השנה איפשרה כנראה ל-Deerhunter לספק צלילים מעט יותר "קומוניקטיביים" ב-Microcastle. לא עוד שירה דרך פילטרים והתפרצויות גיטרה מלאות דיסטורשן אלא הרמוניות ולחנים משובחים. ההתחברות עם 4AD בוודאי נטעה בחברי הלהקה הרגשה שזו ההזדמנות לפנות לקהלים נוספים. את השפעות Animal Collective ניתן לחוש לכל אורך האלבום ובמיוחד בקטע Activa בו הם מדגימים בקטן מה היה קורה אילו הם היו מתוייגים כהרכב פריק-פולק.

האלבום הנוכחי תוכנן לצאת יחד עם אלבום בונוס אך הוא נגנז ברגע האחרון עקב תקרית אינטרנטית (לינק). האלבום שנקרא Weird Era Cont. יצא כנראה לקראת השנה הבאה אך זה רק ממחיש שההרכב נמצא באמוק יצירתי. Cryptograms הוא כנראה האלבום האהוב עלי ב-2007 , יחד עם ה-EP "Fluorescent Grey" שלהם שיצא מספר חודשים אחריו. ברוב המקרים ככל שמצפים למשהו כך נוטים להתאכזב, אך זה אינו המקרה עם Microcastle. שמחתי לראות שהלהקה לא קפאה על שמריה והמשיכה להתפתח, לחדש ולשמור על רף גבוה של יצירה למרות פרץ לא מוסבר של רליסים שהחבורה הזו מצליחה לייצר בזמן האחרון.

קישורים:

Deerhunter

הבלוג של ברדפורד קוקס

Atlas Sound

 הצבע לי (ולאטלס סאונד..) במצעד סיכום השנה

תגובות