אלבומים

Calexico – World Drifts In, Live At The Barbican, London - 2004

את אלבום ההופעה המופלא הזה של קלקסיקו תוכלו למצוא רק בקשת. מדובר בגרסת ה-MP3 של הופעה שהתרחשה באוקטובר 2002 ותועדה על DVD מופלא לא פחות ומומלץ ביותר

מאת אסף בן-קרת. 21-09-2008
Calexico – World Drifts In, Live At The Barbican, London - 2004

כתיבת שורות אלו טומנת בחובה מעשה מאוד לא מוסרי. הסיבה לכך היא שאת אלבום ההופעה המופלא הזה של קלקסיקו לא ניתן להשיג או לקנות בשום מקום. הדיסק המדובר הוא גרסת ה-MP3 של הופעה שהתרחשה באוקטובר 2002 בתיאטרון הברביקן בלונדון ואף תועדה על DVD מופלא לא פחות ומומלץ ביותר.

ההופעה המדוברת התרחשה מספר חודשים לפני יציאת האלבום Feast Of Wire, האלבום שפרסם את קלקסיקו והביא להם את התהילה לה הם בהחלט ראויים. זוהי אחת מהפעמים הראשונות בה הופיעה בליין אפ החדש והמורחב של הלהקה, שהחלה כצמד - ג'ואי ברנס וג'ון קונברטינו, וכעת מונה 6 חברים. 20 רצועות מעטרות את ההופעה הזו. שמונת השירים הראשונים כוללים קטעים חדשים וגם ישנים יותר, חלקם בביצועים חשמליים מרטיטים וחלקם אקוסטיים ונוגים. זה מרגש ומקסים. אך גולת הכותרת מגיעה מהרצועה התשיעית. לבמה עולה להקה Mariachi Luz De Luna, חבורת מריאצ'י מקסיקנית, הכוללת שמונה חברים, ומכאן ועד הסוף המסיבה גדולה מהחיים, רצופת צמרמורות וריגושים, התעלות מוזיקלית ומלודיה שאין יפה ממנה.

ההופעה הזו מלווה אותי כבר ארבע שנים, מאז קניתי את ההופעה על DVD ומצאתי אותה במלואה בגרסת ה-3MP באינטרנט. שמעתי את ההופעה שוב ושוב בצד השני של הגלובוס, טחנתי אותו על ימין ושמאל בתדירות נדירה ביותר, וגם עכשיו מדובר באחד מרגעי המוזיקה המזככים ביותר ששמעתי מאודי.

קול הבריטון המושלם של ברנס הוא מהיפים בביזנס, הלהקה מנגנת מושלם, המוזיקה זורמת בקלילות בחלל, נעימה וקסומה ומביאה את הרוח המדברית של אריזונה גם אל הבמה של לונדון האפרורית והסגרירית. יש המון שיאים בהופעה הזו: ביצוע מחושמל וקורע להב של Black Heart, Quattro (World Drifts In) השיר היפה ביותר שלהם, לולו אוליוורז, כנרית וסולנית עם מנעד עצום ששרה במקסיקנית שיר בשם Ayeres Del Ayab ובסוף ביצוע של עשר דקות ל-Crystal Frontier.

ישנן פעמים בודדות, מבחינתי, בהן מוזיקה מצליחה להתעלות על כל דבר מסביב, רגעים בהם המוזיקה מנגנת בכל עצם בגוף ובעיקר בתוך הלב, ישנם רגעים בהם המוזיקה כל כך טהורה שאפשר להתנתק מהעולם לשעה וחצי. ההופעה הזו של קלקסיקו עונה להגדרה.

תגובות