אלבומים

Venetian Snares - My Downfall (original soundtrack) - 2007

"הנפילה", אלבום שאינו באמת פסקול לשום דבר. רק של המחשבות הסהרוריות שעוברות בקודקודו ההוזה של אהרון פאנק. עולם ומלואו של טרוף והזיה אלקטרונית

מאת תומר גולן. 16-09-2008
Venetian Snares - My Downfall (original soundtrack) - 2007

הקנדי אהרון פאנק (AKA - Venetian Snares) הוא יוצר סאונד מאוד לא טיפוסי. ההפקות שלו נשמעות כמכלול מופרע של צלילים. לעיתים כשאחד הדיסקים שלו מתנגן בביתי (כמו למשל, אלבום המופת- Rossz Csillag Alatt Született שיצא ב-2005), אני יושב וחולם בהקיץ על חיזרים שבדיוק נחתו על כדור הארץ, יוצרים מוסיקה על כבש החללית שניות לפני שהם מרביצים תורה בזן הנכחד של בני האדם. חובבי הIDM הפסיכדלי של אפקס טווין ודומיו, ישמחו לגלות באלבום זה עולם ומלואו של טירוף והזייה אלקטרונית.

אם אנסה להצביע על כיוון ז'נארי, אוכל לתאר מבנים שקרובים לג'אנגל/ דראם & בייס בגבולות המשתוללים של הברייק-קור מעורבבים עם כל סגנון אפשרי אחר. אהרון כך מסתבר, אוהב לדגום מכל הבא ליד, לפלטר, לשכלל ולעצב את הסאונד לתוך תבניות סאונד שיספקו את הפרעות של הדמיון שלו. בחיבתו לדגימות אפשר למצוא סימפולי ג'אז רבים וקטעים מתוך סרטים ישנים, דבר שמרחיק את המוסיקה שלו מרוב היוצרים בסגנון זה שעבודתם המוגמרת (לרוב) טכנית וקרה.

האזנה לאלבום "הנפילה", שאינו באמת פסקול לשום דבר- חוץ מהמחשבות הסהרוריות שעוברות בקודקודו ההוזה של אהרון פאנק, מרגישה שהנה נמצא חלקו החסר של אלבום האולפן הקודם- "Rossz...". גם באלבום הזה הטאצ' המבריק והדיוק של ההפקה קיים. גם באלבום הזה השילוב הפסיכדלי (למרות הרתיעה שלי מהמילה הזאת) בין קטעי סימפוניה טהורים למקצבים מטורפים שחורגים מהמסגרת המשקלית (קצב) הבנאלית 4/4 יוצר אווירה מוסיקלית שקשה למצוא במקום אחד.

מן הסתם לא מדובר באלבום שהייתי קונה כמתנת חג לאימא שלי. גם לא משהו שהיא הייתה קונה לי. תודה שיש אינטרנט כי גם בחנויות הפלסטיק לא בטוח שתמצאו את המוצרים של הז'אנר הזה. אם זאת מדובר בפס-קול ייחודי, עם מלודיות מפתיעות בנועם וקטעי קצב סוחפים מאין כמוהם. כך או כך, האלבום הזה ישאיר את מי שמאזין לו עם לסת שמוטה ארצה ומחשבות לא שגרתיות.

 

טעימת אודיו וידאו קטנה מבית מדרשו של אהרון פאנק

מי ספייס

אתר הבית

סרטון דקומנטרי בהשתתפותו של אהרון פאנק- "Notes on Breakcore part1" שעוסק, איך לא בברייק-קור.

תגובות

  • תודה על ההמלצה

    דסקל, 17-09-2008 02:49

  • על לא דבר

    tomerg, 27-09-2008 09:53